Festiwal Fantastyki Nyskon jest wydarzeniem, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno osoby pasjonujące się fantastyką, Japonią oraz kulturą Dalekiego Wschodu, jak i te niezwiązane dotychczas z żadnym fandomem. Konwent odbędzie się w dniach 19–21 lipca 2019 roku w Twierdzy Herman Krzysztof

W ramach imprezy zostanie przygotowanych kilka stref: japońska, fantasy, furry, dziecięca, gier planszowych oraz pasji, w której odbędą się warsztaty rzemiosła i pokazy. Osoby interesujące się tworzeniem strojów balowych lub pochodzących z minionych epok będą mogły spróbować swoich sił podczas Balu Strojów Dawnych. Wciąż przyjmowane są zgłoszenia.

Nie zabraknie też gości. Zaproszeni zostali m.in. pisarz Jacek Inglot, autor powieści science fiction, historycznych, fantasy i horrorów oraz Najemny Oddział Ukrytych, czyli grupa pasjonatów ninja i samurajów, którzy zaprezentują ekwipunek shinobi, urządzą pokaz walk i ich technik, a także przeprowadzą trening z uczestnikami. Pojawią się również goście z zagranicy – ukraiński pisarz science fiction i fantasy Wołodymyr Arenev oraz Lina Kwitka, ilustratorka książek dla dzieci i dorosłych, również pochodząca z Ukrainy. Na konwencie odbędzie się wystawa jej prac do jednej z książek Edgara Allana Poego. 

Wciąż przyjmowane są zapisy na konkurs cosplay, więc jeśli chcesz zgłosić kandydaturę swoją lub grupy, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz.

Formularz zgłoszeniowy na cosplay

Formularz zgłoszeniowy na cosplay grupowy

Wstęp na konwent jest bezpłatny.

Banner Nyskonu

Tagged Under