Nie każdy z nas może pochwalić się w swoim CV doświadczeniem w podróży w czasie. To znaczy, napisać zawsze można, ale kto nam w to uwierzy? Esta, główna bohaterka dzieła Lisy Maxwell „Ostatni Mag”, posiada tę umiejętność. Jednakże w świecie, w którym magia została niemalże zapomniana, Magini tacy jak ona muszą ukrywać swoją osobowość i moc. Mieszkając na otoczonym magiczną barierą Manhattanie, której przekroczenie dla Magina oznacza wysokie prawdopodobieństwo utraty mocy lub nawet życia, Esta jest zdolną złodziejką od dziecka szkoloną w sztuce wykradania czarodziejskich artefaktów z rąk Zakonu, złowrogiej organizacji, która otoczyła tę dzielnicę Krawędzią.

Jednakże najważniejsza misja w życiu Esty dopiero się rozpoczyna — będzie musiała się przenieść do roku 1902 i ukraść księgę zawierającą sekrety Zakonu, zanim tajemniczy Mag zniszczy ją i pozbawi Maginów szans na lepsze jutro.

Mieszając romans, fantasy, magię oraz fikcję historyczną, Lisa Maxwell tworzy opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Akcja, ciągle przeskakująca pomiędzy teraźniejszością a Nowym Yorkiem XX wieku, sprawia, że te obnażone różnice między trzeszczącym od magii Manhattanem sprzed ponad stu lat a dzisiejszym uziemionym społeczeństwem stają się siłą napędową tego dzieła. Zdrady, zawiłości i intrygi nie są obce stronom „Ostatniego Maga”, a bohaterowie w ich centrum powodują, że ciężko się z nimi rozstać po zamknięciu książki.

Z wielką przyjemnością możemy więc ogłosić, iż polskie wydanie powieści Lisy Maxwell zostało objęte patronatem medialnym Konwentów Południowych. Czekamy niecierpliwie, aż trafi ona w nasze ręce, a Was zapraszamy do zapoznania się z okładką „Ostatniego Maga ".

ostatnimag

 

Tagged Under