„One Piece” można śmiało nazwać najpopularniejszą mangą na świecie. Czasami „najbardziej popularne na świecie” to jednak za mało i trzeba sięgnąć nieco dalej — tak zdecydowała grupa „Bragmani”, tworząc Wyspę One Piece.

Wyspa One Piece to projekt mający za zadanie zrzeszać obecnych oraz przyszłych fanów serii o najsłynniejszych piratach. Projekt rozpoczyna się z rozmachem — już 3 listopada w dzień przedpremierowego pokazu filmu „One Piece Film: Red” w kinie Helios Blue City w Warszawie o godz. 15:30 odbędzie się wiedzówka złożona z 15 pytań. Zwycięzcy nagrodzeni zostaną figurkami z postaciami Shanksa, Sanjiego oraz Tony Tony Choppera. Przed rozpoczęciem konkursu pojawi się Redaktor Naczelny Morgans, z którym będzie możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Morgans wybiera się również na Tsuru Japan Festival 2022 z zestawem zagadek z nagrodami. Podobna gra terenowa odbędzie się także na tegorocznym Xmasconie. Jednymi z przewidzianych nagród są Den Den Mushi z możliwością personalizacji i utworzenia własnego motywu.

Finałem projektu będzie Wyspa One Piece na Ryuconie 2023, w postaci miejsca wypełnionego atrakcjami mającymi wypromować serię oraz zintegrować fandom. Przewidziana jest strefa dla dzieci, w której najmłodsi będą mogli zapoznać się z „One Piece” między innymi poprzez kolorowanki, rebusy i quizy, sesje fotograficzne i pomnik Białobrodego i Ace’a.

Jedną z interaktywnych atrakcji mają być ręce Franky’ego, stworzone przez Lola’s Cosplay Hell, reprezentantkę Polski na konkursie Eurocosplay w 2012 roku. Ręce będzie można założyć, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz porozmawiać z twórczynią, która współpracowała również przy innym fandomowym projekcie: „Fullmetal Alchemist: The Musical”.

Rozwój Wioski One Piece możecie śledzić na Instagramie oraz stronie wydarzenia projektu.

Wyspa One Piece

Tagged Under