Podsumowanie roku to dla mnie trudny tekst, bo jak tu opowiedzieć o wszystkim, co działo się w prężnie rozwijającej się redakcji przez 365 dni i jednocześnie nie zanudzić czytelnika na śmierć? Ale należy Wam się „kilka” słów podsumowujących wszelkie zmiany, ulepszenia czy ogólnie to, co właściwie robiliśmy.

Co chcieliśmy osiągnąć?

Na początek akapit o tym, jakie były nasze cele na 2018 rok. Przede wszystkim zwolniliśmy nieco tempo, jeżeli chodzi o nowych członków czy funkcjonalności naszego portalu. Chcieliśmy dać sobie czas na usprawnienie tego, czym zajmujemy się obecnie, co przełożyło się na jakość tekstów i zdjęć, szybkość i sprawność działania strony czy jej przejrzystość. Wprowadziliśmy całą masę kosmetycznych i technologicznych zmian, które powinny ułatwić nawigację na naszym portalu i to, patrząc na statystyki, chyba nam się udało. Konwentowa mapka jest teraz przejrzysta, ma ładne znaczniki i, co najważniejsze, nie jest już fioletowa ;-). Podobnych wizualnych ulepszeń doczekała się tabela konwentów, spis recenzji i menu. Nie można też zapominać o fantastycznej progresji naszego kanału na YouTube, gdzie pojawia się więcej materiału, i to w fantastycznej jakości z profesjonalnym montażem, czego wcześniej zdecydowanie brakowało.

Garść nowości

No dobra, ale czy znaczy to, że nie dodaliśmy nic nowego? Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy się zatrzymali w miejscu. Do listy imprez, które obejmujemy zakresem tematycznym, dołączyły targi książki. Strona została przetłumaczona na język angielski, podobnie dzieje się z istniejącymi już tekstami. Niestety jeszcze nie udało nam się dojść do poziomu, w którym część postów, którymi mogą zainteresować się osoby z zagranicy będzie tłumaczona na bieżąco, ale spokojnie, pracujemy nad tym! Dodatkowo stworzyliśmy listę lokali/pubów/restauracji itd., gdzie będziecie mogli zjeść, zagrać w planszówkę lub na konsoli i poczuć klimat pasujący do Waszych upodobań. Znalezienie miejsca na wypad ze znajomymi w danym mieście nigdy nie było prostsze!

Cyferki i numerki, czyli redakcja w liczbach

A teraz trochę liczb. Większość z nich przedstawiona jest na poniższej grafice, więc nie ma sensu się specjalnie rozpisywać w tym temacie. Warto jednak zaznaczyć jedną rzecz. Te liczby nie byłyby możliwe, gdyby nie Wy – nasi czytelnicy, wspierający nas swoją obecnością i aktywnością? Nie byłoby to także możliwe, gdyby nie wszyscy wydawcy, organizacje konwentowe i sponsorzy, którzy także nas wspierają, ale o tym później.

podsumowanie 2018

Podziękowania

Ponownie dziękujemy wszystkim, z kim mieliśmy okazję i szansę współpracować. Przy każdej takiej okazji zdobywamy doświadczenie i to właśnie dzięki tym wszystkim wspaniałym ludziom i firmom jesteśmy w stanie dać z siebie tak wiele! Szczególne podziękowania należą się firmie Włókno-Land, która w zeszłym (2018) roku postanowiła nas wesprzeć i zostać naszym sponsorem, co przełożyło się na nieco większe możliwości finansowe redakcji. Liczymy na dalszą, owocną współpracę i gorąco polecamy wszystkim, którzy potrzebują dobrych i niedrogich materiałów do swoich projektów cosplayowych ?.

Logo hurtowni tkanin - Włókno Land

Drugą firmą, która od trzech lat nas wspiera, jest Maginarium! To oni ubierają nas w koszulki, dzięki którym jesteśmy znacznie bardziej widoczni na konwentach, a w tym roku dostaliśmy także świetnie wykonane i przede wszystkim ciepłe bluzy z naszym logiem. Jeżeli szukacie gadżetów w dowolnej formie (koszulki, podkładki, przypinki, kubki i znacznie więcej) w tematyce popkulturalnej, to na stronie Maginarium na pewno je znajdziecie.

Logo sklepu Maginarium.pl

I co dalej?

Rok 2019 chcemy spędzić na ulepszaniu wewnętrznych działań, takich jak bieżące tłumaczenia czy rozwój działu od tekstów bieżących (newsów/postów), co wiąże się ze wzmożoną rekrutacją na te stanowiska. Ponadto szukamy fotografów i osób chcących przeprowadzać wywiady, bo i z tym wciąż występują problemy przez braki kadrowe. Mamy też kilka planów, które chcielibyśmy zrealizować (finalizacja nowej wersji aplikacji mobilnej i wdrożenie dodatkowych funkcji, rozwój tabeli z lokalami i wiele innych). Nadal musimy też pozostać elastyczni i gotowi na dostosowanie się do niespodziewanych okoliczności.

Ponownie dziękujemy Wam wszystkim, którzy czytacie ten tekst i kolejne, tym, którzy z nami współpracują i nas wspierają, tym, którzy zgłoszą się do naszej redakcji i tym wszystkim, którzy po prostu zostawią lajka pod naszymi postami.

Ale co najważniejsze – i chciałbym byście także przyłączyli się do tych podziękowań – dziękuję wszystkim członkom redakcji za ich poświęcony czas i wspaniałą robotę, którą wykonują dla Was wszystkich. Jesteście najlepsi!

Redaktor naczelny redakcji Konwenty Południowe
Gerard „Alchelor” Vetinari

Tagged Under