Jutrzejsze spotkania w ramach EU LCS zapowiadają się conajmniej interesująco, chociażby ze względu na zmiany w składach drużyn.
Mateusz 'Kikis' Szkudlarek po rozstaniu z G2 wraca na górną aleję do najbardziej utytułowanego europejskiego zespołu Fnatic. Kikis będzie pełnił rolę podstawowego zawodnika, co za tym idzie dotychczasowy toplaner Yeong-Jin 'Gamsu' Noh opuszcza Fnatic.
Mateusz sam pisze:
Zmieniłem swoje nastawienie do sytuacji bycia zmiennikiem, ponieważ warunki we Fnatic są nieporównywalne do tych, które były w G2. Podłoże jest zupełnie inne, dzięki czemu wiem na czym stoję od samego początku. Każdy tutaj chce osiągnąć sukces, próbować i być najlepszym jak to jest tylko możliwe.

Drugą zaskakującą roszadą w składzie europejskiej drużyny jest powrót Konstantinos 'FORG1VEN' Tzortziou do H2K. Kontuzja dotychczasowego ADCarry zespołu Aleš 'Freeze' Kněžínek uniemożliwiła dalszą grę w nadchodzących spotkaniach.
Jak ułoży się współpraca zawodników H2K? Jak zaprezentuje się Kikis w swoim pierwszym meczu w barwach Fnatic? Dowiemy się już jutro! Tym bardziej, że to właśnie te dwie drużyny staną naprzeciw sobie na Summoners Rift.
Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.