Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Dość deszczowy mamy ten początek weekendu, nieprawdaż? Nie zmienia to jednak faktu, że to piątek. A skoro to piątek, pora także zerknąć, co przyniósł ten tydzień w kwestii zmagań na wirtualnych arenach. Dowiecie się tego z naszego E-sportowego Przeglądu Tygodnia.

1. Virtus.pro znów zawalczy z Fnatic. Po wczorajszej porażce z Gambit Gaming, dalszy udział ekipy NEO w turnieju Dreamhack Masters w Las Vegas stanął pod znakiem zapytania. By zapewnić sobie wyjście z grupy i awans do kolejnej fazy rozgrywek, nasi rodacy muszą pokonać dziś szwedzkie Fnatic. Szwedzi od niedawna znów grają w swoim “starym” składzie, jednak do “dawnej” formy trochę im jeszcze brakuje. Przypomnijmy, że walka toczy się o 450.000 $, przy czym zwycięska drużyna pojedzie do domu z kwotą 200.000. Z pewnością zatem będzie to gorący wieczór.

 

Virtus.pro

2. GKS Tychy rozpoczyna przygodę z e-sportem. Coraz częściej firmy i organizacje niezwiązane do tej pory z wirtualną rozrywką nawiązują współpracę z graczami. Robią to nawet kluby piłkarskie, czego przykładem może być zeszłoroczny turniej na stadionie Legii Warszawa. Od wczoraj swoją sekcję e-sportową posiada także GKS Tychy, który podpisał umowę z Patrykiem “Paniol” Pańką. Gracz FIFA 2017 znany jest choćby ze zwycięstwa w Electronic Sports World Cup 2011 Polska oraz zdobyciu ósmej lokaty w finałach światowych. Obecnie zajmuje się głównie działalnością na YouTube i Twitchu. Takie inicjatywy to zawsze miła wiadomość.

Gkstychy

3. Neymar i LoL. Nie tylko same kluby coraz chętniej inwestują w sport wirtualny. Robią to również sami zawodnicy, czego przykładem może być choćby pomoc Ronaldo dla brazylijskiej organizacji e-sportowej CNB. Ostatnio pojawiły się plotki, jakoby podobny krok chciał uczynić Neymar. Co ciekawe, wsparcie miałoby dotyczyć nie sceny FIFA, a League of Legends. Atmosferę podgrzewa nie tylko wspólne zdjęcie Neymara z SK Gaming, ale także występ w reklamie Gillette, gdzie pojawił się wspólnie z Enrique „xPeke” Cedeño Martínez. Kto wie, może plotki wkrótce staną się rzeczywistością? Niewątpliwie byłaby to dobra wiadomość.

Neymar

4. Team Kinguin dwunastą drużyną świata. W nowym zestawieniu drużyn CS:GO, przygotowanym przez HLTV.org, polskie “pingwiny” zajmują 12. lokatę. Wyprzedzają m.in. G2, czego zasługą jest choćby bardzo dobry debiut w piątym sezonie ESL Pro League, gdzie dwukrotnie pokonali oni FaZe Clan, a także zwyciężyli z Virtus.pro w nieformalnych Derbach Polski. Co do reszty zestawienia, szczyt tabeli pozostaje bez zmian. Otwiera je duńskie Astralis. Drugą lokatę utrzymuje VP, natomiast na miejscu trzecim uplasowało się SK Gaming. Obecne zestawienie 30 drużyn zamyka Vega Squadron. sytuacja ta nie potrwa jednak długo, bowiem w poniedziałek opublikowane zostanie nowe zestawienie, a to za sprawą wyników DH Las Vegas.

600px Team Kinguin

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.