Przełom lutego i marca w Katowicach ponownie minie pod znakiem wielkich e-sportowych emocji! Ponownie też nie zamkną się one w jednym weekendzie. 24 i 25 lutego 2018 roku wypełni bowiem ESL One Katowice powered by Intel, natomiast między 2 a 4 marca w Spodku ujrzymy największe gwiazdy CS:GO, Dota 2 oraz Starcraft II, które zmierzą się ze sobą w ramach IEM Katowice. To jednak nie koniec dobrych informacji. Pamiętacie zeszłoroczne targi IEM Expo? Cóż, w przyszłym roku także będziecie mieli okazję wypróbować najnowsze zdobycze technologii, jednak tym razem targi rozciągną się na oba weekendy. Jeśli wierzyć zapewnieniom Intela, będzie to największe wydarzenie e-sportowe 2018 roku.

Finał sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach to już w zasadzie klasyk, bowiem impreza zawita do stolicy Śląska po raz szósty. Między 2 a 4 marca dowiemy się, kto zostanie nowym mistrzem CS:GO i wróci do domu bogatszy o lwią część puli 2 milionów złotych. Dowiemy się też, który zawodnik SCII, poza nagrodą z puli 900 tysięcy złotych, zapewni sobie miejsce w WCS Global Finals. Oczywiście nie będą to jedyne tytuły, które ujrzymy w czasie trwania imprezy, wszak IEM to także mnóstwo mniejszych turniejów i zawodów. Niestety, nie zobaczymy w tym roku mistrzostw League of Legends, co związane jest z nową polityką Riot Games, ale i na to organizatorzy znaleźli rozwiązanie. I to z naprawdę wysokiej półki.

Miejsce LoLa zajęła bowiem jego bliska koleżanka - Dota 2. W trakcie pierwszego weekendu katowickiego święta graczy będziemy świadkami zmagań w ramach ESL One, zaliczanego do serii Major. Dla przypomnienia dodamy jedynie, że to najbardziej prestiżowa seria turniejów, której zwieńczeniem jest sam International. Jest to ponadto pierwszy tak duży turniej Doty w naszym kraju. gdzie również pula nagród może przyprawiać o szybsze bicie serca. 360 tysięcy złotych to wszak naprawdę pokaźna suma.

Bilety wcześniejszego wstępu będą możliwe do nabycia już od 2 listopada na stronie Ticketmaster. Tutaj natomiast możecie obejrzeć krótki filmik promocyjny.

Cała pula zamyka się w okolicach 6 milionów złotych, co w porównaniu do poprzednich edycji daje nam najwyższy wynik w historii polskich rozgrywek. Dodając do tego w sumie 5 dni rozgrywek i targi IEM Expo, można śmiało powiedzieć, że szykuje się naprawdę solidna uczta dla każdego fana wirtualnej rozrywki. Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do Katowic!

IEM 2018

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.