Przełom lutego i marca w Katowicach ponownie minie pod znakiem wielkich e-sportowych emocji! Ponownie też nie zamkną się one w jednym weekendzie. 24 i 25 lutego 2018 roku wypełni bowiem ESL One Katowice powered by Intel, natomiast między 2 a 4 marca w Spodku ujrzymy największe gwiazdy CS:GO, Dota 2 oraz Starcraft II, które zmierzą się ze sobą w ramach IEM Katowice. To jednak nie koniec dobrych informacji. Pamiętacie zeszłoroczne targi IEM Expo? Cóż, w przyszłym roku także będziecie mieli okazję wypróbować najnowsze zdobycze technologii, jednak tym razem targi rozciągną się na oba weekendy. Jeśli wierzyć zapewnieniom Intela, będzie to największe wydarzenie e-sportowe 2018 roku.

Finał sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach to już w zasadzie klasyk, bowiem impreza zawita do stolicy Śląska po raz szósty. Między 2 a 4 marca dowiemy się, kto zostanie nowym mistrzem CS:GO i wróci do domu bogatszy o lwią część puli 2 milionów złotych. Dowiemy się też, który zawodnik SCII, poza nagrodą z puli 900 tysięcy złotych, zapewni sobie miejsce w WCS Global Finals. Oczywiście nie będą to jedyne tytuły, które ujrzymy w czasie trwania imprezy, wszak IEM to także mnóstwo mniejszych turniejów i zawodów. Niestety, nie zobaczymy w tym roku mistrzostw League of Legends, co związane jest z nową polityką Riot Games, ale i na to organizatorzy znaleźli rozwiązanie. I to z naprawdę wysokiej półki.

Miejsce LoLa zajęła bowiem jego bliska koleżanka - Dota 2. W trakcie pierwszego weekendu katowickiego święta graczy będziemy świadkami zmagań w ramach ESL One, zaliczanego do serii Major. Dla przypomnienia dodamy jedynie, że to najbardziej prestiżowa seria turniejów, której zwieńczeniem jest sam International. Jest to ponadto pierwszy tak duży turniej Doty w naszym kraju. gdzie również pula nagród może przyprawiać o szybsze bicie serca. 360 tysięcy złotych to wszak naprawdę pokaźna suma.

Bilety wcześniejszego wstępu będą możliwe do nabycia już od 2 listopada na stronie Ticketmaster. Tutaj natomiast możecie obejrzeć krótki filmik promocyjny.

Cała pula zamyka się w okolicach 6 milionów złotych, co w porównaniu do poprzednich edycji daje nam najwyższy wynik w historii polskich rozgrywek. Dodając do tego w sumie 5 dni rozgrywek i targi IEM Expo, można śmiało powiedzieć, że szykuje się naprawdę solidna uczta dla każdego fana wirtualnej rozrywki. Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do Katowic!

IEM 2018