Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Kiedy zobaczyłam opis tego wydarzenia w kalendarium, najbardziej zdziwiło mnie to, że coś dzieje się w Rzeszowie. Nie dlatego że mieszkam blisko, nie dlatego że to miasto dość pomijane przez wydarzenia publiczne, ale dlatego, że nigdy nie połączyłabym słowa "konwent" oraz "Rzeszów". (Kiedy odbywała się ostatnia edycja, wciąż byłam konwentowo "zielona")

W moim wielkim zaskoczeniu (i radości) mam przyjemność ogłosić, że tegoroczny Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej Lotus został objęty patronatem Konwentów Południowych. Czego można się tam spodziewać? Mimo że program jest jeszcze tajemnicą, wiadomo już, że spotkać się będzie możną twarzą w twarz z kendo, tańcem Yosakoi, Juggerem, znanym z każdego szkolnego anime Maid Cafe, a także standardową plejadą konwentowych atrakcji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonani? W takim razie widzimy się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Karola Norwida w Rzeszowie!

Logo Podkarpackiego Festiwalu Kultury Japońskiej

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.