W dzisiejszym Poniedziałkowym Flashu Konwentowym przedstawię Wam cztery wydarzenia o całkiem odrębnej tematyce i w rozstrzale wielu kilometrów. Będą to: SPOT 2018 w Przywidzu (województwo pomorskie), Kregulcowe Dni Fantastyki w Cieszynie oraz dwa konwenty mangowe lub mangopochodne - Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej Lotus w Rzeszowie i Chibimatsuri w Warszawie.

Zacznijmy od SPOT-a, którego kolejna już edycja odbędzie się w tematyce (jak zwykle) LARP-owej. W programie wszelakie formy gier fabularnych, prelekcji czy choćby planszówek. Wydarzenie wyróżnia przede wszystkim lokalizacja, którą jest camping otoczony lasem i położony nad malowniczym jeziorem. Jeżeli szukacie miejsca, w którym możecie wypocząć przy dobrej sesji RPG, SPOT będzie idealnym wyborem!

Logo wydarzenia LARP-owego SPOT

Kregulcowe Dni Fantastyki to dość świeży event, gdyż jego pierwsza edycja odbyła się zaledwie rok temu w Jastrzębiu-Zdroju. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, co z pewnością zwiększy ilość potencjalnych uczestników, a co za tym idzie, możemy liczyć na więcej ciekawych atrakcji. Niestety, konwent potrwa zaledwie jeden dzień, co jednak przekłada się na niską cenę akredytacji, czyli 15 zł.

Logo konwentu Kregulcowe Dni Fantastyki

Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej Lotus Wiosna 2018, bo tak brzmi pełna nazwa wydarzenia organizowanego rokrocznie od 2015 roku, nęci nas nie tyle tematyką mangi i anime, co raczej kulturą kraju Kwitnącej Wiśni i wszystkim tym, co z nią związane. Program wydarzenia oraz sale tematyczne rozszerzają więc standardowy zestaw mangowy o historię Japonii czy naukę walki samurajskim orężem.

Banner Podkarpackiego Festiwalu Kultury Japońskiej Lotus

Stowarzyszenie Animatsuri zachęca nas kolejną edycją jednego ze swoich mniejszych konwentów - Chibimatsuri. Tematyką tegorocznej edycji tego miniwydarzenia są zasadzone w zeszłym roku drzewka Sakury. Także i w tym roku organizacja zamierza zwiększyć ich liczbę, sadząc kolejne sztuki.

Banner konwentu Chibimatsuri w Warszawie