Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Już 17-19 sierpnia w Krakowie, a konkretniej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 będziemy mogli przenieść się do miejsca rodem z uniwersum Marvela. A to dzięki RyuConowi, który odbędzie się w konwencji bohaterskiej.


Na konwencie będzie można odwiedzić liczne sale tematyczne, wziąć udział w panelach, konkursach, a także wykazać się w różnego typu grach – od konsolowych i muzycznych, po tradycyjne gry japońskie, takie jak mahjong czy shogi.

Nowością będzie targowisko cosplayowe, na którym ci bardziej i mniej doświadczeni cosplayerzy będą mogli pozbyć się niepotrzebnych materiałów, strojów w całości lub częściach czy poszczególnych elementów, słowem – wszystkiego, co zalega w szafie.

Dla uczestników zafascynowanych kulturą i historią Japonii atrakcją będzie pojawienie się III Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej, czyli grupy rekonstrukcji historycznej specjalizującej się w Kraju Kwitnącej Wiśni. W ciągu trzech dni przybliżą m.in. historię japońskich piratów, zaprezentują magiczne stworzenia, przeprowadzą warsztaty malowania tuszem sumi-e i turniej walki mieczem.

Zjawi się także kilku gości. Na konwencie zobaczymy cosplayerów Magdalenę Chester Szymańską, Luizę Bobrowską i Ulę Bish Rokicką, a także youtubera, aktora i dubbera w jednym, znanego jako Lordtheevil.

Akredytacje:
Bilety w przedsprzedaży są dostępne do 12 sierpnia w systemie Nagato
Bilet VIP – 85 zł
Pełna akredytacja:
Przedsprzedaż – 50 zł
Na miejscu – 60 zł
Piątek
Przedsprzedaż – 20 zł
Na miejscu – 25 zł
Sobota:
Przedsprzedaż – 35 zł
Na miejscu – 40 zł
Niedziela15 zł, zarówno w przedsprzedaży jak i na miejscu

 

Banner konwentu RyuCon

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.