Już 17-19 sierpnia w Krakowie, a konkretniej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 będziemy mogli przenieść się do miejsca rodem z uniwersum Marvela. A to dzięki RyuConowi, który odbędzie się w konwencji bohaterskiej.


Na konwencie będzie można odwiedzić liczne sale tematyczne, wziąć udział w panelach, konkursach, a także wykazać się w różnego typu grach – od konsolowych i muzycznych, po tradycyjne gry japońskie, takie jak mahjong czy shogi.

Nowością będzie targowisko cosplayowe, na którym ci bardziej i mniej doświadczeni cosplayerzy będą mogli pozbyć się niepotrzebnych materiałów, strojów w całości lub częściach czy poszczególnych elementów, słowem – wszystkiego, co zalega w szafie.

Dla uczestników zafascynowanych kulturą i historią Japonii atrakcją będzie pojawienie się III Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej, czyli grupy rekonstrukcji historycznej specjalizującej się w Kraju Kwitnącej Wiśni. W ciągu trzech dni przybliżą m.in. historię japońskich piratów, zaprezentują magiczne stworzenia, przeprowadzą warsztaty malowania tuszem sumi-e i turniej walki mieczem.

Zjawi się także kilku gości. Na konwencie zobaczymy cosplayerów Magdalenę Chester Szymańską, Luizę Bobrowską i Ulę Bish Rokicką, a także youtubera, aktora i dubbera w jednym, znanego jako Lordtheevil.

Akredytacje:
Bilety w przedsprzedaży są dostępne do 12 sierpnia w systemie Nagato
Bilet VIP – 85 zł
Pełna akredytacja:
Przedsprzedaż – 50 zł
Na miejscu – 60 zł
Piątek
Przedsprzedaż – 20 zł
Na miejscu – 25 zł
Sobota:
Przedsprzedaż – 35 zł
Na miejscu – 40 zł
Niedziela15 zł, zarówno w przedsprzedaży jak i na miejscu

 

Banner konwentu RyuCon