Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Góry Świętokrzyskie znane są z licznych historii i legend. Słowianie oddawali tu cześć bogom, a czarownice spotykały się w trakcie sabatów na Łysej Górze. 16-18 sierpnia już nie na terenie gór, ale w budynkach Targów Kielce wszystkie słowiańskie podania i legendy ożyją dzięki Sabat Fiction-Fest, ponieważ to właśnie one będą motywem przewodnim festiwalu.

 

Setki godzin atrakcji, ponad 500 gier dostępnych w gamesroomie, sto stanowisk komputerowych, spotkania autorskie, warsztaty, turnieje, panele dyskusyjne – wszystko w czasie trzech dni trwania imprezy. Wśród gości znajdą się m.in.: artyści Bogumiła „Bozia” Pepasińska, Makowe Art i Koty to Zło, pisarki Anna Karnicka („Sprawa Zegarmistrza”, „Paradoks Marionetki”) i Anna Szumacher („Słowodzicielka”, teksty w antologiach „Fantazmaty. Tom I” i „Na nocnej zmianie. Piórka Falkonu”) oraz youtuberzy Łukasz „Ichabod” Stelmach, Cyber Marian i G.F. Darwin.

Do 12 sierpnia trwają zapisy na konkurs cosplay – chętni mogą rywalizować o nagrody, których łączna wartość wynosi 1500 zł. Dodatkowo organizowany jest również Fashion Show, czyli pokaz mody. Każdy, kto chce zaprezentować swój oryginalny strój bez przygotowywania scenek i występów, może wystąpić przed jury, zdobyć nagrody i wziąć udział w sesji zdjęciowej.

Formularz zgłoszeniowy konkursu cosplay

Formularz zgłoszeniowy Fashion Show

Dodatkowo do 2 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia twórców atrakcji.

Formularz zgłoszeniowy dla twórców atrakcji

Akredytacje:

  • I tura (do 31.07): 55 zł
  • II tura (od 1.08): 60 zł
  • Piątek: 20 zł
  • Sobota: 30 zł
  • Niedziela: 20 zł

Wejściówki kupicie tutaj

Banner Festiwalu Sabat Fiction-Fest

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.