Góry Świętokrzyskie znane są z licznych historii i legend. Słowianie oddawali tu cześć bogom, a czarownice spotykały się w trakcie sabatów na Łysej Górze. 16-18 sierpnia już nie na terenie gór, ale w budynkach Targów Kielce wszystkie słowiańskie podania i legendy ożyją dzięki Sabat Fiction-Fest, ponieważ to właśnie one będą motywem przewodnim festiwalu.

Setki godzin atrakcji, ponad 500 gier dostępnych w gamesroomie, sto stanowisk komputerowych, spotkania autorskie, warsztaty, turnieje, panele dyskusyjne – wszystko w czasie trzech dni trwania imprezy. Wśród gości znajdą się m.in.: artyści Bogumiła „Bozia” Pepasińska, Makowe Art i Koty to Zło, pisarki Anna Karnicka („Sprawa Zegarmistrza”, „Paradoks Marionetki”) i Anna Szumacher („Słowodzicielka”, teksty w antologiach „Fantazmaty. Tom I” i „Na nocnej zmianie. Piórka Falkonu”) oraz youtuberzy Łukasz „Ichabod” Stelmach, Cyber Marian i G.F. Darwin.

Do 12 sierpnia trwają zapisy na konkurs cosplay – chętni mogą rywalizować o nagrody, których łączna wartość wynosi 1500 zł. Dodatkowo organizowany jest również Fashion Show, czyli pokaz mody. Każdy, kto chce zaprezentować swój oryginalny strój bez przygotowywania scenek i występów, może wystąpić przed jury, zdobyć nagrody i wziąć udział w sesji zdjęciowej.

Dodatkowo do 2 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia twórców atrakcji.

Akredytacje:

  • I tura (do 31.07): 55 zł
  • II tura (od 1.08): 60 zł
  • Piątek: 20 zł
  • Sobota: 30 zł
  • Niedziela: 20 zł

Wejściówki kupicie tutaj

Banner Festiwalu Sabat Fiction-Fest