Konwenty Południowe - Innowacyjny konkurs cosplayowy na Comic Conie

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Jesienna edycja Comic Con 2017 w Warszawie będzie obfitowała w atrakcje dla miłośników cosplayu, a także zaoferuje pewną innowację w tej dziedzinie.

Jak ogłosił fanpage Warsaw Comic Con, każdy uczestnik imprezy przy akredytacji dostanie żeton. I tutaj pojawia się rzeczona innowacja — głos w konkursie będzie oddawany poprzez sprezentowanie żetonu wybranemu cosplayerowi. Osoba, która zbierze najwięcej żetonów, wygra Live! Costume Contest.

Czy ten pomysł się sprawdzi i będzie stosowany także na innych krajowych imprezach? Czy cosplay przestanie być hermetyczną częścią każdego konwentu? To się jeszcze okaże. Założenia brzmią atrakcyjnie, ale jeszcze nie wiemy, jak to się sprawdzi w praktyce. Niemniej jest to pomysł, który może nie tylko zwiększyć liczbę ludzi zainteresowanych konkursem, ale i świadomość o istnieniu tego rodzaju rywalizacji.

Warsaw Comic Con Fall Edition 2017 - Konwenty Południowe