Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Ostatni poniedziałek czerwca, a to oznacza, że oficjalnie za tydzień zaczynamy wakacje! A przynajmniej część z nas. Ostatnimi imprezami tego miesiąca będą:

  1. XXVI Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Mierkach (niedaleko Olsztyna),
  2. festiwal LarpArt w Gliśnie Wielkim (na północy kraju),
  3. Orichalcum 3 w Głuchowie (mniej więcej między Łodzią a Warszawą).

Wybieracie się na którąś z nich?

XXVI Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Mierkach to impreza wiekowa i od całkiem niedawna także nieco bardziej medialna, ponieważ mimo tego, że odbywa się od 26 lat, fanpage założono dopiero w 2017 roku. Jest to więc event stosunkowo niewielki i elitarny ze względu na lokalizację (dotychczas była to malownicza Nidzica ze swoim jeziorem i zamkiem) i cenę. Na liście gości literackich pojawiają się takie nazwiska jak: Bartek Biedrzycki, Maja Lidia Kossakowska, Paweł Majka, Andrzej Pilipiuk czy Jarosław Grzędowicz. Na program atrakcji składają się głównie wykłady i prelekcje gości oraz wypoczynek, między innymi wspólne wieczorne ognisko. Cena akredytacji to 175 zł. Niestety, nie jest do końca jasne, czy w tej cenie znajduje się nocleg, czy trzeba za niego dopłacić według specjalnego cennika – od 70 zł do 150 zł od osoby na dobę w zależności od wybranej opcji.

XXVI Międzynarodowy Festiwal Fantastyki

Kolejną opcją wakacyjną jest dziesięć dni z LARP-ami, czyli LarpArt. W Gliśnie Wielkim (Przystanek Alaska) nad akwenem wodnym możemy uczestniczyć w grach stworzonych specjalnie na okazję eventu. Będą także warsztaty i, co oczywiste, integracja. Program pod tym względem wygląda naprawdę imponująco. Akredytacja jednodniowa z noclegiem na polu namiotowym kosztuje 50 zł, natomiast za całość imprezy zapłacimy 220 zł lub 320 zł w zależności od tego, czy śpimy w namiocie, czy w domku traperskim.

Festiwal gier terenowych LarpArt 2019

Orichalcum 3 jest imprezą organizowaną przez stowarzyszenie Topory, które znane jest choćby z Toporiady. To kolejne wydarzenie plenerowe w dzisiejszym zestawieniu stawiające na integrację i wypoczynek przy uskutecznianiu swojej pasji. Główną atrakcją będzie system RPG – Earthdown, czyli możemy spodziewać się sesji, konkursów, prelekcji oraz ogniska. Za dwa dni zabawy zapłacimy 50 zł, a w tej cenie organizatorzy zapewniają dodatkowo miejsce na polu namiotowym i sobotni obiad.

Konwent systemu RPG Earthdown Orichalcum 3

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.