Jak w zeszły weekend niewiele się działo, tak kolejne dwa to istny wysyp konwentów i festiwali. Już za kilka dni zaczynamy weekend z pięcioma (!) wydarzeniami jednocześnie. A będą to:

  1. Toporiada XII w Miedznej Murowanej
  2. ostatni duży NiuCon we Wrocławiu
  3. PixelMania we Wleniu
  4. NERD w Raciborzu
  5. LARP „Zameczek Roth” 2. edycja w Czernicy

Toporiada już dwunasty raz ściąga nas do Miedznej Murowanej na świetną zabawę z LARP-ami, RPG-ami i innymi grami fabularnymi. A to wszystko w leśnym zaciszu i otoczeniu malowniczej przyrody. Dodatkową atrakcją będzie konwentowe ognisko. Nie można też zapominać o konkursie na najlepszego Mistrza Gry i Gracza oraz nagrodzie – Złotych Toporach. To wszystko w cenie 50 zł za całość lub 25 zł za dzień. Czego chcieć więcej?

Logo Toporiady 2018

NiuCon wyewoluował na przestrzeni lat z konwentu stricte mangowego do festiwalu popkultury, choć wciąż jest bardziej kojarzony raczej z tym pierwszym tematem. W tym roku konwencja nawiązuje do bogów i mitologii z całego świata oraz historii, począwszy od greckiej, aż po japońską. Jest to też ostatni tak duży konwent organizowany przez ostatni tak duży konwent organizowany przez Fundację Popcooltura, gdyż ta, jak pisaliśmy jakiś czas temu, rezygnuje z dużych projektów na rzecz mniejszych, lecz jeszcze lepiej zorganizowanych. Jest to więc ostatnia okazja na uczestnictwo w największym wydarzeniu związanym z mangą i anime w naszym kraju. Wejściówki kosztują od 10 zł do 60 zł.

Logo konwentu mangi i anime NiuCon 2018 we Wrocławiu

Wiele osób czekało na informację dotyczącą tegorocznego FotoConu we Wleniu. Większość już dawno straciła nadzieję na jej uzyskanie i poniekąd słusznie, gdyż niedawno organizacja oficjalnie potwierdziła, że zamierza powrócić dopiero za rok. Problemy wynikały głównie z utraty miejsca przez odejście jednego z głównych organizatorów, który postanowił działać samodzielnie i zorganizować PixelManię. Będzie to wydarzenie bardzo podobne w formie do FotoConu i odbędzie się w tym samym miejscu. Marketing skierowany jest głównie poza granice naszego kraju, co gwarantuje ciekawych gości cosplayowych z zagranicy. Wstęp kosztuje 10-15 euro.

Konwent cosplayu i fotografii PixelMania

NERD jest kolejną imprezą skierowaną do fanów gier fabularnych i planszowych. W programie LARP-y, sesje RPG i gamesroom, a to wszystko ponownie w dziewiczych okolicznościach przyrody. Jest to następny event o zasięgu lokalnym, choć nie ma żadnych przeszkód, żeby wybrać się na niego z dalszych okolic i odpocząć od miejskiego zgiełku. Za wstęp zapłacimy 5-20 zł.

NERD konwent LARP i RPG

LARP „Zameczek Roth” 2. edycja to gra terenowa/LARP w tematyce słowiańskiej. Uczestnictwo kosztuje 90 zł na miejscu, 75 zł w przedpłacie.

LARP Zameczek Roth 2 Edycja