Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Wczoraj poznaliśmy listę tytułów nominowanych do Nagrody Literackiej Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Jak co roku rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: powieść i opowiadanie.

 

Lista nominacji w kategorii „Powieść”:

 • „Małe Licho i anioł z kamienia” Marty Kisiel
 • „Oczy uroczne” Marty Kisiel
 • „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radka Raka
 • „SeeIT” Jagny Rolskiej
 •  „Słowodzicielka” Anny Szumacher
 •  „Dzieci Burzy” Magdaleny Świerczek-Gryboś
 •  „Openminder 1: Koty” Magdaleny Świerczek-Gryboś

Lista nominacji w kategorii „Opowiadanie”:

 • „Na skraju światów” Dawida Cieśli
 •  „Siej kwiaty, zbieraj ogień” (utwór z antologii „Dragoneza”) Krzysztofa Matkowskiego
 • „Słowa, których nie powiem Łucji” (utwór z antologii „Umieranie to parszywa robota”) Krzysztofa Matkowskiego
 •  „Chomik” Marty Potockiej
 • „Dziewczyna z papieru i ognia” Krzysztofa Rewiuka i Krzysztofa Matkowskiego

Głosowanie początkowo miało odbyć się w lipcu na Pyrkonie, ale zostało przeniesione na Opolcon, czyli na listopad.

Nominacje do Nagrody Zajdla 2019

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.