Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Już w ten weekend (12.09-13.09) odbędzie się kolejny wirtualny konwent – Filozofikon. Tegoroczna edycja wpisuje się w obchody 99. rocznicy urodzin Stanisława Lema, stąd też  przyświeca jej hasło „Podróż piąta” zaczerpnięte z „Dzienników gwiazdowych” tegoż autora. Nie dziwi więc, że program wydarzenia w dużym stopniu nawiązuje do zagadnienia fantastyki naukowej, oczywiście w filozoficznym duchu towarzyszącym imprezie.

Uczestnicy będą mieć okazję wziąć udział w prelekcjach, panelach dyskusyjnych i prezentacjach – zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Sobota rozpocznie się oficjalnym otwarciem wydarzenia o 9:45, po którym nastąpią panele poruszające takie tematy jak sztuczna inteligencja, ekonomia w nawiązaniu seriali jak House of Card lub Borgen, Cyberpunk, Solarpunk, kosmici oraz oczywiście zagadanienia dotyczące samego patrona wydarzenia - Stanisława Lema. Oprócz tego coś dla siebie znajdą również fani Doctora Who, Tik Toka, komiksów, cosplayu i Gwiezdnych Wojen w różnorodnych prelekcjach, które zakończą się wspólną integracją o 20:45.

Niedzielny poranek ponownie rozpocznie się oficjalnym rozpoczęciem o 9:45. Drugi dzień przyniesie panele z zakresu tematyki horroru, motywu podróży bohatera, muzyki hiphopowej, Rupaul's Drag Race, narracji wampirycznej oraz znanych i głośnych tytułów gier konsolowych. Poruszone zostaną również kwestie transhumanizmu, rzeczywistości wirtualnej czy mechaniki rozgrywki, będzie również okazja spotkania z zespołem Sacrimonia.

Pełną listę atrakcji znaleźć można na oficjalnym fanpage'u konwentu.

Udział jest oczywiście bezpłatny. 

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.