Pod koniec zeszłego roku miała miejsce wyczekiwana premiera Cyberpunka 2077. Opinie o grze są bardzo podzielone – fantastycznie rozbudowane miasto, system walki, aktywne opcje dialogowe sprawiają, że produkcja jest niewątpliwie nowatorska wśród gier cRPG. Faktem jednak jest, że jakość Cyberpunka 2077 (szczególnie wersja na konsole starszej generacji) pozostawia wiele do życzenia. CD Projekt nie ustaje w pracach nad grą i cały czas pojawiają się nowe aktualizacje. Mimo to wielu graczy uważa, że premiera Cyberpunka 2077 w tej formie w ogóle nie powinna nastąpić. W odpowiedzi na dyskusje i opinie graczy CD Projekt opublikował wczoraj wideo za pośrednictwem serwisu YouTube.

W krótkim nagraniu prezes i współzałożyciel firmy Marcin Iwiński przeprasza za jakość Cyberpunka 2077. Oświadcza też, że zła jakość gier na konsole nie jest winą twórców, ale zarządu, który pospieszył się z premierą. Prezes przyznaje, że CD Projekt nie docenił trudności, jakich przysparza stworzenie gry na starsze konsole. Marcin Iwiński tłumaczy, że prace nad grą były utrudnione również przez sytuację epidemiologiczną i pracę z domu, a wiele błędów nie zostało wyłapanych przez wideorozmowy czy e-maile.

CD Projekt obiecuje zrobić wszystko, by odzyskać zaufanie graczy. W ciągu 10 dni ma zostać opublikowana pierwsza aktualizacja gry. Kolejnej, o wiele większej, możemy spodziewać się już po kilku tygodniach. W międzyczasie mają trwać prace nad naprawą bugów. Z tego powodu opóźni się premiera darmowych DLC – twórcy chcą przede wszystkim skupić się na zlikwidowaniu najważniejszych błędów. W drugiej połowie 2021 roku możemy się też spodziewać Cyberpunka 2077 w wersji na najnowsze konsole, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Na stronie Cyberpunka 2077 również pojawiło się oświadczenie (pisownia oryginalna):

Drodzy gracze,

Zobowiązujemy się do naprawy błędów i zawieszeń gry, i będziemy kontynuować prace nad poprawkami dla Cyberpunka 2077 w przyszłych aktualizacjach, żebyście mogli cieszyć się grą niezależnie od platformy.

W tej miejscu chcemy poinformować Was o naszych postępach w rozwoju Cyberpunka 2077, w tym o planowanych aktualizacjach i poprawkach, darmowych DLC i nie tylko.

Poniżej znajdziecie osobiste wyjaśnienie współzałożyciela CD PROJEKTU jak wyglądały dni poprzedzające premierę Cyberpunka 2077 i naszą perspektywę na sytuację związaną z grą na konsolach poprzedniej generacji.

Dziękujemy

CD PROJEKT RED

 Wideo z oświadczeniem Marcina Iwińskiego możecie obejrzeć tutaj : 

 

Tagged Under