Wczoraj Brazylijczycy mogli świętować po raz 2 w tym roku zwycięstwo w najbardziej prestiżowym turnieju Counter Strike: Global Offensive. Drużyna SK obroniła tutuł, który wywalczyła podczas MLG Columbus jako organizacja Luminosity Gaming. Na konto niemieckiej organizacji wpłyneło 500,000 $.
W wielkim finale spotkały się 2 drużyny, które jak najbardziej zasługiwały na tytuł. Niespodzianką była drużyna Liquid, która dzięki Aleksandr 's1mple' Kostyliev zapewniła sobie awans do finału. Tam czekali na nich brazylijczycy, uważani za faworytów tego spotkania. Finał okazał się jednostronny. SK łatwo pokonała swoich rywali na mapie de_train 16:7, drugą mapą był de_cobblestone gdzie wynik był podobny - 16:6. Końcowy wynik 2:0 i wielkie świętowanie Brazylijczyków.
Na turniej nie mogli narzekać Polacy z Virtus.pro. Po raz kolejny odpadli z triumfatorami turnieju, tym razem w półfinale. W ich grze było widać wielką poprawę porównując do poprzednich miesięcy jak i przygotowanie taktyczne do tego turnieju.

Tagged Under