Wydawnictwo Black Monk nieustannie poszerza swoją ofertę gier planszowych i karcianych, wzbogacając rynek kolejnymi dziełami. Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznym planem wydawniczym.

 

  • Munchkin Apokalipsa: Edycja JubileuszowaMunchkin Apokalipsa: Edycja Jubileuszowa – apokalipsa musiała dosięgnąć również świat „Munchkina”, jego mieszkańcy jednak nie wydają się być tym szczególnie zrażeni. Walka z potworami, kanty, wbijanie kolejnych poziomów i unikanie kart Pieczęci, które sprowadzą klęskę na wszystkich graczy, stały się tutaj codziennością. „Munchkin Apokalipsa” to kolejna odsłona serii, opierająca się na klasycznej mechanice gry „Munchkin”. Może być użyta zarówno jako osobna podstawa, jak i łączona z innymi taliami. Grafiki do edycji jubileuszowej wykonał Len Peralta. Rozgrywkę urozmaica dodatek „Munchkin Apokalipsa 2: Inwazja Owcych”, dostępna w sprzedaży. 
  • Munchkin GrimmMunchkin Grimm – kolejna wersja uwielbianej gry karcianej, osadzona w satyrycznym świecie znanym z baśni braci Grimm. Odpowiedni balans pozwala na wykorzystanie jej jako samodzielnej wersji, jak również dodatku do pozostałych części. Sprzedaż właśnie ruszyła i gra dostępna jest w cenie 69,90 zł, ale do 15 czerwca obowiązuje 10% zniżki!
  • Ruszyłbym na SmokaRuszyłbym na Smoka! – narracyjna gra karciana polegająca na… wymiganiu się od wzięcia udziału w wyprawie na smoka. Dzięki umiejętności blefu i tworzenia wiarygodnych (lub nie) wymówek przekonaj towarzyszy, że nie możesz wraz z nimi ubić smoka. I to wcale nie ze względu na jego ogromne zęby, umiejętność ziania ogniem i masywne cielsko. Gra jest już dostępna w sprzedaży i do 15 czerwca można ją zakupić w promocyjnej cenie 24,90 zł (cena regularna wynosi 29,90 zł). 
  • VuDulhuVuDulhu – każdy wie, że Przedwieczni są mściwi i śmiertelnie niebezpieczni. Najmniejsza uraza może okazać się tragiczna w skutkach. Wciel się w postać legendarnego Cthulhu i rzucaj przerażające klątwy na każdego, kto wejdzie ci w drogę, z satysfakcją obserwując, jak wije się w męczarniach, i zgarniając kolejne punkty. Uważaj jednak, żeby z łowcy nie zmienić się w ofiarę… Premiera gry w maju.
  • ŁupieżcyŁupieżcy – koty, podobnie jak smoki, uwielbiają kosztowności. I choć domowy Mruczek wylegujący się na nagrzanym od słońca parapecie nie wygląda jakby miał właśnie złupić skarb Rigora Mortisa, pozory mylą. Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, skompletuj więc własne stado i wykorzystaj jego umiejętności, aby wykraść skarby Mrocznego Władcy. Należy zrobić to ostrożnie i z rozwagą, Mortis bowiem może powrócić w każdej chwili. Premiera już w czerwcu
  • Lochy i KwokiLochy i kwoki – kolejny skarb, tym razem strzeżony przez smoka. Plądrując podziemne komnaty, wypchaj swoje kieszenie złotymi monetami i drogocennymi klejnotami, zanim zrobi to ktoś inny. Po zamku wciąż kręci się smok, uważaj więc, żeby nie zostać w tyle! Gra zadebiutuje w sierpniu.

  • Munchkin GloomMunchkin Gloom – połączenie satyry Munchkina i ponuractwa Glooma. Wkrocz w nieznaną dotychczas, mroczną stronę świata Munchkina. Tutaj nie ma happy endu, są za to zdrady, kaczory zagłady i wygłodniałe smoki. Wygraj grę, przeprowadzając bohaterów przez coraz wymyślniejsze, coraz mniej przyjemne przygody, aż nie umrą w cierpieniu. Premiera zaplanowana na wrzesień.
  • Munchkinowe dodatki – „Munchkina” nigdy za wiele, dlatego w październiku na rynku pojawią się aż trzy dodatki – „Munchkin Zombie ¾”, „Munchkin Cthulhu 4” oraz „Munchkin Fantasy 6,5”.

Dodatki do gry Munchkin

  • Monster Slaughter: Horror w głębi lasuMonster Slaughter: Horror w głębi lasu – horrory z lat 80. co prawda nie powalały efektami specjalnymi, ale odznaczały się wyjątkowym klimatem. Gra planszowa „Monster Slaughter” postara się ten klimat odwzorować, przenosząc nas do chaty, w której odbywa się studencka impreza. Bohaterowie nie są świadomi, że w ich stronę zmierza kilka potwornych rodzin, m.in. wilkołaków, wampirów i koszmarów. Zadaniem graczy będzie wproszenie się na imprezę w celu napełnienia żołądka gospodarzami. Wprost z klasycznego kina grozy. Grę można wesprzeć na kickstarterze, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na półkach pojawi się ona jesienią tego roku. Zapowiedź gry można zobaczyć na YouTube.

Zew CthulhuWisienką na torcie będzie informacja o pracach nad wydaniem 7. edycji gry fabularnej „Zew Cthulhu” w polskiej wersji językowej. Jesienią 2018 roku na platformie wspieram.to pojawi się kampania crowdfundingowa. Ruszyły prace nad stroną graficzną wydania, a do współpracy dołączyło wydawnictwo Vesper, znane z bardzo dobrych tłumaczeń powieści Lovecrafta. Projekt można śledzić na stronie Zew Cthulhu. Pojawił się również trailer, który można zobaczyć tutaj

 

Logo wydawnictwa Black Monk

Tagged Under