Już w lipcu zeszłego roku pisaliśmy o wyłączeniu znanego serwisu tłumaczącego napisy do popularnych serii anime i udostępniającego odcinki on-line – „wbijam.pl”. Piszemy o tym w artykule: To już koniec „wbijam.pl”... ale czy na pewno?. Wtedy powodem miały być kwestie prawne. Autor strony szybko wycofał się ze swojego postanowienia i po kilku dniach opublikował kolejne posty, w których deklarował, że serwis będzie działał nadal, lecz w zmienionej formie. Do dnia wczorajszego wbijam.pl działało w zasadzie bez dalszych perturbacji.

Wczoraj na łamach strony głównej serwisu pojawiła się notka:

Jako że anime z Crunchyrolla będą się pojawiać oficjalnie po polsku na Canal+ Online, dalsza funkcjonalność projektu straciła sens i strona wraz z końcem sezonu zimowego (31 marca) zostanie ostatecznie wyłączona. Dziękujemy wszystkim za te wszystkie wspólnie spędzone lata i mamy nadzieję, iż fascynacja kulturą japońską, którą pragnęliśmy w Was zaszczepić, będzie tylko wzrastała. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego.

Czy jest to oficjalny koniec „wbijam.pl”? Nauczeni doświadczeniem sugerujemy wstrzymanie się z wydawaniem wyroku, gdyż może się jeszcze okazać, że decyzja zostanie odwołana. Na ten moment planowana data wyłączenia wypada za 10 dni od dziś. Będziemy bacznie obserwować ten temat i informować Was na bieżąco.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy serwis naprawdę zostanie wyłączony? I czy go używaliście?

Aktualizacja, 31.03.2024

Bez żadnego wyjaśnienia, treść komunikatu uległa drobnym, acz istotnym zmianom. Obecnie brzmi on następująco:

Jako że anime z Crunchyrolla będą się pojawiać oficjalnie po polsku na Canal+ Online, a Netflix i Disney+ również wydają sporo tytułów w naszym ojczystym języku, dalsza funkcjonalność serwisu straciła sens i strona nie będzie już aktualizowana (z czasem zostanie całkowicie wyłączona). Dziękujemy za te wszystkie wspólnie spędzone lata i mamy nadzieję, iż fascynacja kulturą japońską, którą pragnęliśmy w Was zaszczepić, będzie tylko wzrastała. Portal rezygnuje również z dalszej współpracy z grupą Twoja Mała Japonia. Oozora tworzy swój własny projekt, który będzie dostępny na tmjap.pl lub twojamalajaponia.pl. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego.

Najważniejsze zmiany, to zniknięcie terminu wyłączenia serwisu „wbijam.pl”. Obecnie jest on bliżej nieokreślony. Dodatkowo pojawiła się informacja o oddzieleniu projektu Twoja Mała Japonia od serwisu „wbijam.pl”

Tagged Under

Podobne artykuły