Kilka dni temu w środowisku mangowym zawrzało, kiedy na znanej stronie z przetłumaczonymi na język polski znanymi seriami anime – wbijam.pl – pojawiło się oświadczenie dotyczące zakończenia projektu. To właśnie na „wbijam.pl” mogliśmy obejrzeć z polskimi napisami takie anime jak „One Piece”, „Naruto”, „Bleach”, „Fairy Tail” i wiele innych. Oczywiście proceder ten nie był i nadal nie jest legalną działalnością, o czym mówi też samo oświadczenie, które przeczytacie poniżej. Jak się jednak okazuje, to wcale nie musi być koniec projektu „Twoja Mała Japonia”, który zarządza stroną.

Fani „One Piece” na pewno cały czas chodzą teraz podekscytowani! Niedawno do kin — tak, polskich kin — wleciał pełnometrażowy „One Piece Film: Red”. Już teraz Crunchyroll informuje nas o tym, że razem z Pyrkonem, firmą Piece of Magic i Kinoteką… zapraszają nas na One Piece Night! Obejrzycie tam odcinki 1029-1030, SP-4 oraz „One Piece Film: Red”. Już 20 listopada o godzinie 18:30 rozpocznie się dla Was kolejna piracka przygoda! 

dragon ball z zmartwychwstanie fAnime Comics to nowa i dość nietypowa rzecz na naszym rynku, choć podobne pozycje są już znane zarówno w Japonii, jak i na Zachodzie. To komiks, na który – zamiast rysunków – składają się kadry wycięte z filmu. Tym razem na tapet wzięto film kinowy „Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie F”. Czy taki eksperyment ma prawo się udać? Przekonajmy się.

Recenzję komiksu „Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie F” znajdziecie na naszej stronie.

dragon ball superAkira Toriyama stworzył niezwykłe uniwersum, które zachwyca miłośników mangi i anime już od wielu lat. Czy kolejny komiks z popularnej serii, który ukazał się niedawno na polskim rynku wydawniczym, spełni oczekiwania fanów Son Gokū i jego niezwykłych przyjaciół? Sprawdźcie!

Recenzję mangi „Dragon Ball Super” znajdziecie na naszej stronie.

odrodzony jako galaretaHistoria o bohaterze, który ginie w naszym świecie i odradza się w innym, jest już tak wyeksploatowana, że trudno liczyć na jakikolwiek powiew świeżości w tym temacie. Jeśli tak sądzicie, to powinniście przeczytać naszą recenzję mangi „Odrodzony jako galareta” – być może coś Was zaskoczy.

Recenzję mangi znajdziecie tutaj.

miasto nagrobkowOdór śmierci, zgnilizna, robactwo, ogarniające nagle uczucie niepokoju. Fani twórczości niekwestionowanego mistrza mangowego horroru dobrze to znają. Czas zacząć się bać, bo dzisiaj bierzemy na tapet „Miasto nagrobków”, czyli dziewiąty tom z kolekcji horrorów Junjiego Ito.

Recenzję mangi znajdziecie tutaj.

piekielny rajGabimaru Pusty jest shinobi znanym z tego, że podobno nie posiada uczuć. Został złapany i skazany na karę śmierci, jednak żadna forma egzekucji nie przynosi oczekiwanego rezultatu. W końcu jego katem ma zostać kobieta, Sagiri Yamada Asaemon, wywodząca się z rodu, który od pokoleń zajmuje się testowaniem mieczy oraz wykonywaniem kary śmierci. Gabimaru i Sagiri wyruszają w podróż w niebezpieczne miejsce zwane rajem. Na rajskiej wyspie rozpoczyna się walka o wolność, przetrwanie oraz eliksir życia. Kto z tej potyczki wyjdzie z tarczą? Sprawdźmy!

Recenzję mangi „Piekielny raj” znajdziecie na naszej stronie.

wypaczonaKazuki to zwyczajny chłopak. W jego życiu nie dzieje się nic niezwykłego aż do momentu, gdy spotyka przed swoim domem brudną, brzydką dziewczynę w stroju gotyckiej lolity. Odpowiedź na jedno krótkie pytanie „Czy masz siostrzyczkę?” sprawi, że życie Kazukiego zmieni się w koszmar. Jaki los czeka naszego bohatera? Tego Wam nie zdradzimy, ale na pewno podpowiemy, czy warto sięgnąć po mangę „Wypaczona”. Naszą recenzję znajdziecie tutaj.

psycho pass 2„Psycho-Pass 2” to zapewne obowiązkowy tytuł dla miłośników tej serii, którzy chcieliby poznać dalsze losy inspektor Tsunemori i polubili futurystyczną Japonię zdominowaną przez system Sybilla. Tylko czy ta adaptacja drugiej serii anime jest warta tego, by po nią sięgnąć? Sprawdźcie się razem z nami.

Recenzję mangi znajdziecie oczywiście w naszym dziale recenzenckim, a dokładnietutaj.

siedmiu ksiazatKilku młodych mężczyzn budzi się w nieznanym miejscu, otoczony kamiennymi murami. Na podstawie zaistniałych okoliczności oraz legendy o siedmiu żądnych władzy feudałach dedukują, że zostali zebrani po to, by wybrać spośród siebie cesarza nowego pokolenia. Czy uda im się wyłonić spośród siebie następcę tronu i wydostać się z pełnego pułapek zamku, w którym zostali zamknięci?

Recenzję mangi „Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt” znajdziecie na naszej stronie www.

Podobne artykuły