Ledwo tydzień temu pisaliśmy o Heliosowym maratonie anime ze stajni Studia Ghibli, a już od 31 maja fani mangi „Haikyu!!” będą mogli rozkoszować się seansem najnowszego filmu z serii, albowiem „Haikyu!! Movie: The Dumpster Battle” zagości w sieci kin Helios.

Sieć kin Helios już od dłuższego czasu umożliwia fanom dalekowschodnich animacji zobaczenie wybranych produkcji na wielkim ekranie, ale już jutro, tj. 17 maja od godziny 23:00, we wszystkich filiach sieci odbędzie się maraton trzech produkcji, które zyskały miano kultowych. O jakie chodzi?

Już w lipcu zeszłego roku pisaliśmy o wyłączeniu znanego serwisu tłumaczącego napisy do popularnych serii anime i udostępniającego odcinki on-line – „wbijam.pl”. Piszemy o tym w artykule: To już koniec „wbijam.pl”... ale czy na pewno?. Wtedy powodem miały być kwestie prawne. Autor strony szybko wycofał się ze swojego postanowienia i po kilku dniach opublikował kolejne posty, w których deklarował, że serwis będzie działał nadal, lecz w zmienionej formie. Do dnia wczorajszego wbijam.pl działało w zasadzie bez dalszych perturbacji.

Kilka dni temu w środowisku mangowym zawrzało, kiedy na znanej stronie z przetłumaczonymi na język polski znanymi seriami anime – wbijam.pl – pojawiło się oświadczenie dotyczące zakończenia projektu. To właśnie na „wbijam.pl” mogliśmy obejrzeć z polskimi napisami takie anime jak „One Piece”, „Naruto”, „Bleach”, „Fairy Tail” i wiele innych. Oczywiście proceder ten nie był i nadal nie jest legalną działalnością, o czym mówi też samo oświadczenie, które przeczytacie poniżej. Jak się jednak okazuje, to wcale nie musi być koniec projektu „Twoja Mała Japonia”, który zarządza stroną.

Fani „One Piece” na pewno cały czas chodzą teraz podekscytowani! Niedawno do kin — tak, polskich kin — wleciał pełnometrażowy „One Piece Film: Red”. Już teraz Crunchyroll informuje nas o tym, że razem z Pyrkonem, firmą Piece of Magic i Kinoteką… zapraszają nas na One Piece Night! Obejrzycie tam odcinki 1029-1030, SP-4 oraz „One Piece Film: Red”. Już 20 listopada o godzinie 18:30 rozpocznie się dla Was kolejna piracka przygoda! 

dragon ball z zmartwychwstanie fAnime Comics to nowa i dość nietypowa rzecz na naszym rynku, choć podobne pozycje są już znane zarówno w Japonii, jak i na Zachodzie. To komiks, na który – zamiast rysunków – składają się kadry wycięte z filmu. Tym razem na tapet wzięto film kinowy „Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie F”. Czy taki eksperyment ma prawo się udać? Przekonajmy się.

Recenzję komiksu „Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie F” znajdziecie na naszej stronie.

dragon ball superAkira Toriyama stworzył niezwykłe uniwersum, które zachwyca miłośników mangi i anime już od wielu lat. Czy kolejny komiks z popularnej serii, który ukazał się niedawno na polskim rynku wydawniczym, spełni oczekiwania fanów Son Gokū i jego niezwykłych przyjaciół? Sprawdźcie!

Recenzję mangi „Dragon Ball Super” znajdziecie na naszej stronie.

odrodzony jako galaretaHistoria o bohaterze, który ginie w naszym świecie i odradza się w innym, jest już tak wyeksploatowana, że trudno liczyć na jakikolwiek powiew świeżości w tym temacie. Jeśli tak sądzicie, to powinniście przeczytać naszą recenzję mangi „Odrodzony jako galareta” – być może coś Was zaskoczy.

Recenzję mangi znajdziecie tutaj.

miasto nagrobkowOdór śmierci, zgnilizna, robactwo, ogarniające nagle uczucie niepokoju. Fani twórczości niekwestionowanego mistrza mangowego horroru dobrze to znają. Czas zacząć się bać, bo dzisiaj bierzemy na tapet „Miasto nagrobków”, czyli dziewiąty tom z kolekcji horrorów Junjiego Ito.

Recenzję mangi znajdziecie tutaj.

piekielny rajGabimaru Pusty jest shinobi znanym z tego, że podobno nie posiada uczuć. Został złapany i skazany na karę śmierci, jednak żadna forma egzekucji nie przynosi oczekiwanego rezultatu. W końcu jego katem ma zostać kobieta, Sagiri Yamada Asaemon, wywodząca się z rodu, który od pokoleń zajmuje się testowaniem mieczy oraz wykonywaniem kary śmierci. Gabimaru i Sagiri wyruszają w podróż w niebezpieczne miejsce zwane rajem. Na rajskiej wyspie rozpoczyna się walka o wolność, przetrwanie oraz eliksir życia. Kto z tej potyczki wyjdzie z tarczą? Sprawdźmy!

Recenzję mangi „Piekielny raj” znajdziecie na naszej stronie.

Podobne artykuły