Od poniedziałku możecie słać zgłoszenia do Alei Artystów, która w tym roku po raz pierwszy zagości na wrocławskim NiuConie. Aleja tworzona jest przez Was, dla Was, dlatego też każdy będzie mógł zaprezentować tam swoje prace. Choć idea szlachetna, obwarowana jest jednak kilkoma ograniczeniami.

 

Będąc częścią Alei Artystów możecie liczyć przede wszystkim na osobną przestrzeń  - jedynie dla siebie. Pozwoli to nie tylko nie zginąć wśród stoisk większych wystawców, ale da dodatkowo możliwość lepszej ekspozycji wystawionych dzieł. Każde stoisko może liczyć na dwuosobową ławeczkę szkolną, a także krzesło i prawdopodobnie tło do podwieszania prac. Pamiętajcie też, by wraz ze zgłoszeniem wysłać próbkę swojej twórczości. Pojawi się ona później w prezentacji na stronie www.

W kwestii akredytacji artyści traktowani będą jak reszta wystawców, co wiąże się choćby z osobną kolejką i obsługą. Organizatorzy zadbają również o odpowiednią promocję, przedstawiając opis Alei w Informatorze, wraz z wyszczególnieniem, kogo będzie można spotkać, oraz odpowiednio oznaczą Was na mapce.

By jednak móc pokazać się w czasie konwentu, każdy artysta będzie musiał uiścić opłatę za stoisko w wysokości 120 zł na 3 dni. Dodatkowy asystent kosztować będzie 60 zł, a cena za ewentualny nocleg wynosi z kolei 5 zł od osoby. Istnieje oczywiście możliwość zdobycia zniżki, a najlepszą do tego drogą jest stworzenie i przeprowadzenie atrakcji.

Przypominamy także, by każdy twórca najlepiej wziął ze sobą cały potrzebny sprzęt. Organizatorzy nie zapewniają bowiem większości z ewentualnie potrzebnych narzędzi, w związku z problemami w czasie poprzednich edycji. Nie ma też możliwości dokupienia dodatkowego miejsca. Na jednego artystę przypada jedna ławeczka.

Jeżeli chcecie skorzystać z okazji, jaką daje Wam promocja w czasie NiuConu, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Znajdziecie tam formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie potrzebne informacje i szczegóły.