Po dwuletniej przerwie Copernicon powraca do Torunia! Organizatorzy tym razem zdecydowali się na crowdfunding oparty na przedsprzedaży biletów, dostępne są one tylko do końca sierpnia!

Po tym terminie bilety można będzie nabyć tylko stacjonarnie, już na samym konwencie. Bilet srebrny to koszt 119 złotych, z identyfikatorem i dostępem do wcześniejszych zapisów na atrakcje, bilet srebrny z dostępem do sleepromu - 129 złotych, a bilet złoty - 329 złotych - zawiera też Coperniconowe gadżety. Jeśli chcesz poczuć się jak VIP na konwencie, bilet platynowy to coś dla Ciebie! Koszt to 599 złotych, w cenie poza wyżej wymienionymi jest też zakwaterowanie w pobliskim Domu Studenckim, wstęp na zamknięte afterparty i opiekę godną zaproszonych na Copernicon gości specjalnych. Jeśli masz już srebrny bilet bez dostępu do sleeproomu - nocleg można dokupić na stronie za dodatkowe 10 złotych. Stacjonarnie na konwencie bilety mają kosztować 139 złotych.

Tegoroczny Copernicon odbędzie się w 4 lokalizacjach - na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, w Collegium Minus, Centrum Kultury Dwór Artusa i Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. 

Wiemy już też kogo zaprosili organizatorzy konwentu! Copernicon odwiedzą więc Paweł Dybała (polski tłumacz mang i publicysta), Piotr W. Cholewa (najbardziej znany z tłumaczenia serii o Świecie Dysku Pratchetta) czy Michał Gołkowski (SybirPunk!!). Spotkacie też pisarkę Annę Kańtoch, Grupę Darwin i DisneyLady, a także wielu innych ciekawych rozmówców! O stronę naukową zadba fizyk Marcin Bober. 

Program Copernikonu będzie podzielony na kilka bloków tematycznych. Poza tymi typowymi, jak cosplay, blok azjatycki i gamingowy czy też literacki - konwent zaprasza na blok popularnonaukowy z prelekcjami ekspertów, a także do Kina na Dworze Artusa, gdzie można zrelaksować się przy ciekawym filmie. Ciekawostką jest również turniej Tetrisa na konsolach w wersji klasycznej i nowoczesnej! Szczegółowy program atrakcji poznamy w drugiej połowie sierpnia.

Organizatorzy toruńskiego konwentu przypominają - im więcej sprzedanych biletów, tym większa skala Coperniconu, a co za tym idzie - więcej atrakcji. Nie warto więc czekać na ostatni moment, przedsprzedaż trwa tylko do 31 sierpnia!

Copernicon 2022