Czy wrzesień zawsze kojarzy się Wam ze wczesnym wstawaniem? Nam nie! Dlaczego? A widzieliście nasz kalendarz konwentowy?! Dokładnie! Mamy jeszcze lepsze wieści dla Was. Copernicon właśnie ogłosił program atrakcji! Czyż to nie będzie miły początek roku szkolnego?

Punkty programu obejmować będą blok popularnonaukowy, blok literacki, ale znajdziecie też sale panelowe i strefę autografów. Nie zabraknie również strefy cosplay, sali dziecięcej i bloku RPG, w których każda sala będzie odpowiadać za inne rozrywki. A czy ktoś jeszcze wspominał kino? Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie!

W bloku popularnonaukowym będziecie mogli posłuchać, ile prawdy kryje w słynnej serii filmów „Park Jurajski". Odpowiecie sobie na ważne pytanie, dlaczego ludzie toczą wojny, ale także zastanowicie się, dlaczego kreatywność jest jak żelki i musimy ją przerzuć. Intrygujące, prawda? A to tylko kilka z nurtujących nas tematów, które będą poruszane w salach popularnonaukowych.

Jeżeli jesteście filmomaniakami, z pewnością będziecie chcieli wziąć udział w kalamburach filmowych. A może jednak quiz wiedzy o Marvelu? Czy oprócz tego chcielibyście stworzyć własne filmowe uniwersum? Jeśli choć raz odpowiedzieliście „TAK" to na pewno będziecie musieli zobaczyć, co się dzieje na bloku popkulturowym! A nawet jeśli nie powiedzieliście „tak", to i tak tam zajrzyjcie, nie zawiedziecie się.

Nie zabraknie też paneli dyskusyjnych, na które niejeden z Was na pewno będzie chciał się wybrać! A czy kolekcjonerzy autografów znajdą coś dla siebie? Zapewniamy, że tak. Na konwencie spotkacie:

  • GF Darwin – grupę filmową Darwin, której niewątpliwie nie musimy przedstawiać;
  • Jarosława Boberka – polskiego aktora filmowego, dubbingowego i teatralnego, lektora i reżysera polskiego dubbingu;
  • Michała Klawitera – polskiego aktora dubbingowego, który podkładał głos między innymi w serialu „Wiedźmin" od Netflixa.

Dla fanów kultury wschodniej także nie zabraknie atrakcji - będzie dla Was czekał oddzielny blok, ale także… MANGOTEKA.

Pamiętajcie, aby zaopatrzyć się w bardzo dobre planery. Copernicon zbliża się wielkimi krokami, a program atrakcji jest przepełniony tak niesamowitymi zajęciami, że aż chciałoby się odwiedzić wszystkie! Szczegółowe informacje na temat konkretnych punktów programu znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

 Baner konwentu Copernicon 2022