Ryucon 2023 już za rogiem! Z tej okazji warto więc sprawdzić, jakie ciekawe atrakcje znajdziecie na konwencie w tym roku. A dziać się będzie sporo! Pisaliśmy już o koncercie koreańskiego zespołu Violet Tree, eliminacjach do International Cosplay League, gali wrestlingu, czy Escape Roomie prowadzonym przez Wyspę One Piece. Co jeszcze przykuło naszą uwagę w tegorocznym programie Ryuconu?

Konwent odbędzie się w Krakowie na Tauron Arenie w weekend 15-16 lipca 2023 roku. W sobotę warto posłuchać o Onmyōdō, czyli japońskiej magii i dowiedzieć się, jak wygląda praca narrative designera, czyli twórcy fabuły w grach komputerowych. Na Ryucon wpadnie Dalekowschodnie Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego, a poza przygotowanymi przez nich prelekcjami zagracie z nimi w mahjonga czy hanafudę. Dowiecie się też, czemu popkultura jest tak zafascynowana psychopatami oraz jak anime może poprawić Wam nastrój. Na Ryuconie poprowadzone będą też warsztaty balfolkowe i malowania ceramicznych płytek. Właśnie w sobotę odbędą się eliminacje do International Cosplay League i koncert Violet Tree. Pod koniec dnia możecie wziąć udział w LARP-ie „Ratunku! Jestem warzywem!”

W niedzielę posłuchacie o kobietach na morzu, o tym, jak dzięki fantastyce lepiej radzimy sobie w społeczeństwie i o kowalstwie w anime, grach i filmach. Poprowadzona zostanie prelekcja o dziwacznych tytułach i warsztaty szycia kimona. W niedzielę odbędzie się też Prime Time Wrestling!

Na Ryuconie 2023 będziecie mogli spotkać gości – cosplayerów Anaelic, Talona i Kanto oraz youtubera Brody z Kosmosu. Muffinaart opowiedzą o swojej podróży do Japonii, a Aleksandra Degórska, dziennikarka muzyczna znana jako „stara_kpopiara”, opowie o dziełach sztuki w K-popie. W oba dni Radomir Rakowski zagra dla Was muzykę azjatycką. Odbędą się spotkania z Lily Adamowicz i Pawłem Dybałą.

Szczegółowy program z rozpiską godzinową możecie znaleźć na stronie Ryuconu.

Ryucon 2023 banner