Na początku miesiąca powiadomiliśmy Was, że „Falcon 2.0 odwołany! Tylko, że tak nie do końca...”. Już wtedy nie wiedzieliśmy, czego się możemy spodziewać, a nie pomagały informacje i fakty, o których napisaliśmy w tekście „FALKON, Falcon 2.0, FanCon i Funcon – jak się w tym odnaleźć?”. Wczoraj jednak organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy i sprecyzowali co mieli na myśli mówiąc o innym wydarzeniu zamiast zapowiadanego Falconu 2.0.

Ostatecznym powodem odwołania Falconu 2.0 i zorganizowania w jego miejsce innej imprezy jest wspomniany wcześniej przez organizatorów niewystarczający budżet w stosunku do zakładanej wielkości imprezy. Jak możemy przeczytać na głównej stronie, nie rezygnują z tworzenia konwentu w przyszłym roku: „mamy nadzieję, że w 2024 uda nam się wystrzelić w kosmos z pełną parą!”. Podano nawet wstępną datę Falconu 2.0 w nadchodzącym roku – 1 czerwca. Jest to jednak ewidentny placeholder, gdyż wydarzenie potrwa raczej dłużej niż jeden dzień.

Jako alternatywę organizatorzy Falconu 2.0 odsyłają nas do świeżo ogłoszonego Festiwalu Akira, który ma odbyć się jeszcze w październiku 2023 roku, choć nie podano dokładnej daty. Przedstawicielką konwentu jest Akira-chan, która pełna podekscytowania będzie dostarczać najnowszych informacji na temat wydarzenia. Tematyka związana jest z kulturą Azji, a na miejsce imprezy została wybrana jedna ze szkół w Lublinie. Przeciwnie do Falconu, gdzie miały to być Targi Lublin. Obawę budzi jednak język i forma, jakimi posługują się organizatorzy w swoim pierwszym poście na nowopowstałym fanpage. Cytując:

o(≧▽≦)o 𝕆ℍ𝔸𝕐𝕆 ! o(≧▽≦)o
💖Jestem Akira pisana znakiem 朗, czyli jak czystość/jasność! Lubię maskotki, dobre jedzenie i zabawę z przyjaciółmi! 🐥🎉💖
 ⠀
Jeju, jak dawno nie pisałam pamiętnika... W końcu wiodę zwyczajne życie nudnej nastolatki i nie było o czym pisać.....
Ale dzisiaj moje życie wywróciło się do góry nogami.
ZOSTAŁAM WYZNACZONA NA ORGANIZATORKĘ FESTIWALU KULTUR W NASZEJ SZKOLE!
\(⁀▽⁀ )/⠀\(⁀▽⁀ )/⠀\(⁀▽⁀ )/
💞💞💞Tyle emocji! Jestem jednocześnie przerażona i podekscytowana! Moje serce wali jak szalone! 💞💞💞
Na szczęście mam po swojej stronie moich wspaniałych przyjaciół. Razem możemy wszystko! ୧(•ᴗ•)(•ᴗ•)୨ ୧(•ᴗ•)(•ᴗ•)୨
Nie mam się co bać - to dla mnie szansa. Okazja, by stworzyć coś niezapomnianego. 🤯 By budować wspomnienia. 😇 By uszczęśliwić ludzi. 🤩
Tak! Zdecydowanie chcę stawić czoła temu wyzwaniu. 💪( ・ᴗ・💪)✨
Dlatego postanowiłam założyć ten dziennik - będę tu planować, notować i pisać refleksje. 📓🖋___〆(・∀・)
Jak dobrze, że jesteś, mój pamiętniku!!!
A na dziś zadanie pierwsze - zacząć przygotowywać plan festiwalu i listę gości. 💪💪💪
Już nie mogę się doczekać! (((o(*°▽°*)o)))
  ⠀
~ 𓂀 𝒜𝓀𝒾𝓇𝒶 𓂀

Co myślicie o nowym konwencie? Czy inna lokalizacja ułatwi koordynację wydarzenia? I czy konwent ma szansę rzeczywiście się odbyć? Miejmy nadzieję, że niebawem dowiemy się więcej.

Baner konwentu Falcon 2.0