O Festiwalu Fantastyki Pyrkon krążą już legendy. Stoiska wystawców, warsztaty, wykłady i inne atrakcje ściągają do Poznania masę ludzi! Pyrkon nazywany jest też Fantastycznym Miejscem Spotkań, gdyż co roku zaprasza na spotkania ze sławnymi autorami książek i komiksów. Kogo więc spotkacie na Festiwalu w tym roku?

Do Poznania przyjedzie Dmitry Glukhovsky! Ten rosyjski autor jest na pewno znany fanom fantastyki i science fiction. Napisał kryminał „Tekst" i katastroficzny „Czas zmierzchu" oraz serię „Outpost" i „FUTU.RE". Dmitry Glukhovsky jest świetnym pisarzem, dziennikarzem i felietonistą. Pisał między innymi dla „Harper’s Bazaar” i „l’Officiel”, pracował też dla Euronews TV czy Deutche Welle. Został również laureatem nagrody Europejskiego Towarzystwa Fantastyki Naukowej.

Glukhovsky jednak najbardziej znany jest ze swojej postapokaliptycznej serii „Metro 2033", którą zaczął pisać już w wieku 18 lat! Książki zostały bestsellerami zaraz po wydaniu, a ich popularność była tak duża, że serię „Metro 2033" rozszerzono do „Uniwersum Metro 2033". Ten międzynarodowy projekt zrzesza pisarzy z całego świata, piszących książki o postapokaliptycznym świecie według reguł Glukhovsky'ego.

Autora spotkacie więc na tegorocznym Pyrkonie 2023! Przypominamy, że Festiwal odbędzie się od 16 do 18 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pyrkon 2023