W dniach 17-19 sierpnia tego roku Kielce staną się dla wszystkich przybyłych na teren Targów Kielce wielką stolicą fantastyki. Piąta edycja festiwalu Sabat Fiction-Fest z motywem podróży w czasie przyciąga do świętokrzyskiego nie tylko bogatym programem, targową przestrzenią i pokazami, ale także koncertami, spotkaniami autorskimi i konkursami.

Wśród gości znajdą się pisarze tacy jak: Jacek Łukawski, Marta Krajewska, Kazimierz Kyrcz i Artur Szyndler. Poza tym pojawią się również goście znani z YouTube, między innymi Grupa Filmowa Darwin, Jakub „Dem” Dębski oraz Piotr „Drwal Rębajło” Włuczkowski.

W sobotni wieczór zostaną zorganizowane trzy koncerty dla fanów „ciężkiej” muzyki. Na scenie stanie mający na swoim koncie aż osiem albumów (pięć studyjnych i trzy koncertowe) rockowy zespół ANKH razem z Kosturem i folkowym Zwierzęciem Natchnionym. Wszystko odbędzie się w Sali Omega.

Nie zabraknie również konkursów. Poza konkursem cosplay, odbędzie się turniej tańca K-pop, który rozegrany zostanie w trzech kategoriach: duety, miniformacje (od 3 do 5 osób) oraz formacje (6 osób i więcej). Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 5 sierpnia.

Jak co roku osoby chcące zgłosić własny panel mogą liczyć na atrakcyjne zniżki – od 50 do 100 procent na pełną, trzydniową akredytację.

Banner Festiwalu Sabat-Fiction Fest