5 grudnia Druga Era, czyli nowi zarządcy Festiwalu Kultury Azjatyckiej Hikari zaskoczyli nas ważnymi informacjami. Na swojej facebookowej stronie ogłosili bowiem, iż poszukują chętnych wolontariuszy z całej Polski do objęcia stanowiska organizatora.

Na czym polega ten wolontariat? Otóż z racji zapotrzebowania na czynnik ludzki włodarze imprezy mają do zaoferowania wiele różnorodnych funkcji, a są to między innymi:

  • Administracja
  • Kierownik działu B2B (współpraca z wystawcami, sponsorami, mediami oraz gastronomią)
  • Organizator kadr
  • Logistyk wydarzenia
  • Marketingowiec festiwalu
  • Twórca programu konwentu

Co ważne, do objęcia niektórych stanowisk nie jest obowiązkowe zamieszkanie w Poznaniu, gdzie odbywa się impreza, jednakże wskazane jest pojawienie się na spotkaniach integracyjnych, jak i na samym Hikari.
Oczywiście zarząd festiwalu rozdziela zadania na kilka osób, więc obawy części chętnych o pracę solo zostają rozwiane.

Aplikować można pod tym linkiem:
Formularz zgłoszeniowy

Na co mogą liczyć wolontariusze?

Druga Era zapewnia każdemu organizatorowi specjalną konwentową koszulkę oraz gadżety, wyżywienie, wsparcie merytoryczne bardziej doświadczonych kolegów, a także – co dla niektórych osób ważne – zaświadczenie o wolontariacie/praktykach.

Warto dodać, iż potencjalni organizatorzy spoza Poznania mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu wraz z noclegiem zarówno na samym festiwalu, jak i na wizytach organizacyjnych. Ważne jest również to, że doświadczenie na podobnym stanowisku nie jest wymagane, co daje wielką szansę ludziom zielonym w temacie na nabranie cennych kompetencji w zakresie organizowania tego rodzaju imprez. Przy tym warto wiedzieć, iż Hikari 2023 będzie miało inną niż dotychczas lokację, która jeszcze nie została ujawniona, więc warto śledzić informacje na stronie Konwentów Południowych.

Oprócz tego włodarze z miłą chęcią przyjmą również propozycje dotyczące współprac, atrakcji czy też wyjątkowych gości.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć powodzenia w rekrutacji i niech los zawsze wam sprzyja!