Świętokrzyski konwent Jagacon swoją ostatnią edycję miał w 2017 roku. Po wielu latach impreza ta zniknęła z konwentowej mapy, by już nigdy nie wrócić. Jak się jednak okazuje, nie jest to do końca prawda, ponieważ Jagacon powraca w 2022 roku! I to nie byle gdzie, bo na zamku w Chęcinach, a atrakcje odbywać się będą na miejskim rynku oraz terenach wokół samego zamku. Niestety, jest i zła wiadomość związana z nową lokalizacją. Jak tłumaczą organizatorzy: „Zamek oraz jego okolice zapewniły nam doskonały klimat dla gier planszowych, sesji RPG, LARPów czy pokazów rekonstrukcyjnych i na tych aspektach postanowiliśmy się skoncentrować”. Mimo tego oświadczenia organizatorzy zapewniają, że nie zamierzają całkiem rezygnować z miłośników kultury wschodnioazjatyckiej. Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Kochani,
z przykrością informujemy Was, że na tegorocznym Jagaconie nie przewidujemy strefy M&A oraz pokazów cosplay. 😢
Zrezygnowanie z tego bloku było dla nas bardzo trudną decyzją, wynikającą z wielu czynników. Oczywiście nie zamierzamy rozstawać się z miłośnikami Kultury Wschodnioazjatyckiej, po prostu w tym roku byliśmy zmuszeni do zawężenia tematyki. Zamek oraz jego okolice zapewniły nam doskonały klimat dla gier planszowych, sesji RPG, LARPów czy pokazów rekonstrukcyjnych i na tych aspektach postanowiliśmy się skoncentrować.
Mamy nadzieję, że atrakcje, które przygotowujemy zrekompensują Wam tę lukę i każdy znajdzie coś dla siebie. Powrót po latach, praca z nową lokalizacją i pełnoskalowa impreza w warunkach pocovidowych, bywa dużym wyzwaniem. Mimo to robimy co w naszej mocy, by ożywić fandomowo województwo świętokrzyskie. Liczymy na to, że pozostaniecie z nami i pomożecie rozwijać to przedsięwzięcie! 💪
Pozdrawiamy sedecznie,
Ekipa Jagaconu

Baner konwentu fantastyki Jagacon

Tagged Under