Fantasmagoria już w ten weekend! Jeśli masz trochę czasu, chcesz zaznać fantastycznych przeżyć, spotkać swoich idoli literackich albo po prostu wygrać parę konkursów, to nie może Cię tutaj zabraknąć! Jeśli jeszcze nie czujesz się przekonany, to zerknij, co czeka Cię na Fantasmagorii w Gnieźnie!

Dla uczestników wydarzenia przygotowano mnóstwo atrakcji – od prelekcji, warsztatów po LARPy oraz RPGi. Nie zapominajmy także o tegorocznej Arenie, gdzie odbędą się treningi battle larp, ale także karaoke. Na fanów gadżetów będą czekać stoiska, a najmłodsi (ale nie tylko!) będą mogli odwiedzić salę Star Wars! W sali będzie można porozmawiać o książkach, serialach, filmach czy też grach z uniwersum. Ponadto nie zabraknie rozgrywek w sabaka, konkursów na temat wiedzy dotyczącej uniwersum „Star Wars” i konkursów plastycznych. 

Tegoroczny konwent powita nas świeżością, która szczególnie przypadnie do gustu fanom niezależnych gier komputerowych oraz gier figurkowych. Zabawy nie zabraknie! W nowej sali Touhou porozmawiamy o „Touhou Project” oraz obecnych w nim przedwiecznych boginiach i youkai. Będzie można także wziąć udział w turniejach i konkursach. Dowiemy się także, gdzie szukać perełek graficznych z gry.

Pierwszy raz podczas Fantasmagorii organizatorzy zaproszą nas do sali Barbarzyńców – przez cały okres trwania konwentu będziemy mogli odwiedzić stoiska firmowe Spellcrow oraz Archon Studio, gdzie zostaną zaprezentowane takie gry jak „Argatoria” czy „Masters of the Universe: Battleground”. 

W czasie trwania imprezy odbędzie się 6. Konwentowy Konkurs Cosplay, gdzie własnoręcznie wykonane i zaprezentowane stroje będzie oceniać profesjonalnie jury, w którego skład wchodzą:

  • Arshania oraz Yuki;
  • Blue Hunter;
  • Paulina Lewandowska.

Nie zapominajmy o gościach literackich konwentu, którymi będą:

  • Agnieszka Hałas, znana z takich tytułów jak „W mocy wichru” oraz „Śpiew potępionych”;
  • Anna Nieznaj, autorka, której opowiadania znalazły się m.in. w antologiach „Harde Baśnie” i „Harda horda”;
  • Maciej Głowacki, znany z „Pieśni Chołów”;
  • Witold Jabłoński, autor „Darów bogów”.

Autorzy poprowadzą dla nas ciekawe prelekcje, ale na pewno znajdą też czas na dyskusję oraz autografy.
Baner konwentu fantastyki Fantasmagoria 2022