No i mamy sezon w pełni rozkwitu. W dzisiejszym Poniedziałkowym Flashu Konwentowym o numerze 101 mamy aż cztery imprezy10. Konwent Fantastyki Fantasmagoria w Gnieźnie, fantastyczny Gostkon 2019 w Gostyniu oraz tandem dwóch wydarzeń smaczny niczym Twix, czyli Gakkon 5 Edycja Zimowa oraz Cosplayowy Bal Walentynkowy!

Gakkon powraca do nas z zimową edycją i pandą w logo. Podczas gdy inne konwenty mangi i anime w Łodzi znikają z mapy, inne na nią wracają i to z rozgłosem godnym największych imprez tego typu. W programie standardowe już sale Osu! Room DDR oraz Ultra Star. Konwent odwiedzą także profesjonalni składacze kartek papieru – Dorigami. Ponadto czeka na nas cała masa prelekcji, warsztatów i konkursów oraz całkiem nieźle zapowiadający się konkurs cosplay. Całości dopełnia impreza towarzysząca, czyli Cosplayowy Bal Walentynkowy organizowany przez twórców Wielkiego Balu Cosplayowego. Formuła jest nieco luźniejsza i bardziej przystępna, ponieważ stroje balowe zastąpią cosplayowe stroje wieczorowe! To może być naprawdę niezwykłe widowisko, a my tam będziemy i wszystko dla Was udokumentujemy!

Konwent mangi i anime Gakkon 5 Edycja ZimowaCosplayowy Bal Walentynkowy w Łodzi

 

 

Chyba mamy miesiąc jubileuszy, bo ledwie tydzień temu pisaliśmy o dziesiątej edycji Zjavy, a dziś mówimy o dziesiątej edycji Fantasmagorii. Będą to trzy dni wypełnione fantastycznymi atrakcjami. W opisie znajdziemy między innymi spotkania autorskie, ale już w samym programie ani na stronie takiej informacji nie ma, więc podejrzewamy, że nie udało się ściągnąć pisarzy do Gniezna. Niemniej tabela programowa wciąż pełna jest ciekawych i różnorodnych punktów. Nie zabraknie też klasycznych widowisk jak konkurs cosplay. Dodatkowo należy zauważyć, że wstęp na konwent jest całkowicie darmowy i posiada bezpłatny (choć oczywiście ograniczony pod względem ilości dostępnych miejsc) sleeproom!

10. Konwent Fantastyki Fantasmagoria

Gostyń po raz kolejny kusi fantastycznym Gostkonemorganizowanym od przeszło 5 lat! Impreza skierowana jest do wszystkich fanów szeroko pojętej fantastyki i kusi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Z ciekawszych rzeczy odbędzie się panel dyskusyjny o twórczości i życiu Stanisława Lema oraz Mass Escape, w który zamieni się budynek szkoły! Ponadto na Gostkonie będzie Games Room z całą gamą konkursów i turniejów w gry bez prądu oraz konkurs cosplay. Także i tutaj za wejściówkę zapłacimy zawrotną kwotę 0 zł! Wydarzenie jest jednodniowe.

Konwent fantastyki Gostkon 2019 w Gostyniu