O akcji Krewni Pyrkonu na pewno słyszał już każdy, kto odwiedził poznański festiwal. W 2009 roku pojawił się pomysł, by wspólną zabawę na konwencie połączyć z pomocą potrzebującym przez oddawanie krwi. Już w 2010 roku na Pyrkon przyjechał pierwszy krwiobus, a od tego czasu akcja tylko nabiera mocy! Pojawia się coraz więcej patronów i krwiodawców biorących udział w akcji.

W podziękowaniu za oddawanie krwi uczestnikom Krewnych Pyrkonu organizatorzy wydali w 2019 roku talię specjalnych kart we współpracy z wydawnictwami gier. W tym roku Talia Kart Krewnych Pyrkonu powraca z nową edycją!

Pyrkon właśnie poinformował, że druga edycja Talii Kart Krewnych Pyrkonu jest już gotowa! Talia ma składać się z 27 kart, z czego 24 to grywalne karty do ośmiu gier planszowych i 3 karty do systemów RPG, mimo że na stronie Pyrkonu widnieje informacja o 25 grywalnych kartach i trzech do RPG, co się nie zgadza po zsumowaniu.

Co dokładnie znajdziecie w drugiej edycji Talii Kart Krewnych Pyrkonu?

  • Archon Studio uraczy Was trzema kartami do „Heroes of Might and Magic III: The Board Game” – znajdziecie tu karty Artefaktu, Jednostki Neutralnej i Machiny Wojennej.
  • Awaken Realms wspólnie z Rebel ma dla Was pięć kart osiągnięć do gry „Nemesis”.
  • Nie mogło zabraknąć wydawnictwa Black Monk z trzema kartami do RPG – karty są do systemów „Zew Cthulhu”, „Fabula Ultima” i „Opowieści Baśniomistrza: Tajemnice Dziwnolasu”.
  • Czacha Games przygotowało dwie karty do planszówek „Black Rose Wars” i „Deep Madness”.
  • Foxgames dodaje od siebie trzy karty do gry „Księga Czarów”,
  • Wydawnictwo Galakta ma dla Was jedną kartę do gry planszowej „This War Of Mine” i trzy karty do drugiej edycji „Waste Knights”, dodatkowo dwie karty wydawnictwa.
  • Do talii dokłada się również Portal Games z tematycznym dodatkiem w postaci pięciu kart do gry „Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon”.

Pierwszą i drugą edycję Talii Kart Krewnych Pyrkonu otrzyma każdy, kto odda krew albo zarejestruje się jako potencjalny dawca szpiku. Można oczywiście zrobić obie te rzeczy! Dla uczestników krwiobusy będą dostępne przez wszystkie trzy dni trwania Pyrkonu 2023 - w piątek, 16 czerwca, od godz. 12.00 do 15.00, w sobotę, 17 czerwca, od 8.00 do 15.00 i niedzielę, 18 czerwca, od 8.00 do 13.00. Organizatorzy bardzo zachęcają do brania udziału w akcji – nie tylko dla wyjątkowych talii kart, ale przede wszystkim dla ratowania ludzkiego życia.

Pyrkon2023