Dziś zawieszono zajęcia w trzech rybnickich szkołach ze względu na pojawienie się koronawirusa (COVID-19) w tym mieście. W niedzielę 8 marca poinformowano o dwójce chorych – kobiecie i mężczyźnie, którzy pochodzą z Rybnika. Małżeństwo przebywa obecnie w raciborskim szpitalu. Mężczyzna był na nartach we Włoszech. W związku z zaistniałą sytuacją zebrał się sztab kryzysowy, a władze trzech szkół zdecydowały się odwołać zajęcia i przeprowadzić pełną dezynfekcję budynków. Są to:

  • Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Cmentarnej
  • Zespół Szkół nr 3, przy ul. Orzepowickiej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 przy ul. Krętej i Staffa

Już w tę sobotę ma się odbyć konwent popkultury azjatyckiej w klimatach miłosnych – Aicon 2020, jednak w tej sytuacji nic nie jest pewne. Organizator obecnie czeka na decyzję miasta i szkoły. O wszelkich zmianach będziemy Was informować na bieżąco.

AKTUALIZACJA Z GODZINY 13:50
Konwent Aicon niestety został odwołany i przesunięty na inny, na razie nieznany, termin. Oświadczenie organizatora znajduje się poniżej:

Kochani!
Wiemy, że od dłuższego czasu poczyniliście znaczne przygotowania względem naszej imprezy. Przygotowywaliście cosplaye i atrakcje, pakowaliście bagaże czy rezerwowaliście czas, aby do nas przyjechać. Każdy z nas miał nadzieję, że już w ten weekend spotkamy się w rodzinnej atmosferze. Z całego serca chcielibyśmy Wam podziękować za wiarę oraz pomoc w przygotowaniach.

Mamy jednak przykrą wiadomość. Pomimo starań z naszej strony, zwiększenia środków bezpieczeństwa oraz higieny, dzisiaj zapadła decyzja miasta o zamknięciu szkół oraz zakazie organizowania imprez masowych. Niestety Aicon jako wydarzenie sprowadzające osoby z całej Polski do Rybnika stanowi w takiej sytuacji nadzwyczajne zagrożenie epidemiologiczne, dlatego dla bezpieczeństwa uczestników oraz ich rodzin jesteśmy zmuszeni odwołać konwent w planowanym terminie.

To dla nas bardzo trudna chwila i niezmiernie nam przykro z tego powodu, jednak nie poddajemy się.
Jesteśmy w trakcie ustalania nowej daty konwentu, która mamy nadzieję, że będzie odpowiadać jak największej liczbie uczestników oraz twórców atrakcji.

Wszelkie nowe informacje będziemy udostępniać tutaj oraz na naszym fanpage’u na bieżąco.
Dziękujemy za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość. Miejmy nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce.

Aicon 2020 konwent mangi i anime