Dziś mamy środę, ale wyjątkowo uznajmy, że jest poniedziałek, który szybko z powrotem zamieni się w środę ;-). Poniedziałkowy Flash Konwentowy #106 niestety zaliczył w tym tygodniu mocną obsuwę, ale nie możemy pozbawić Was przyjemności przeczytania o tym, co Was czeka w ten weekend, gdyż będą to trzy zacne wydarzenia – miłosny konwent mangi i anime Aicon w Rybniku, Warszawskie Targi Fantastyki Wiosna oraz 42. edycja Łódzkiego Portu Gier. Zapraszamy!

Aicon 2019, po przesunięciu o miesiąc przez ogłoszenie żałoby narodowej, powraca z pełną miłości siłą mangowego konwentu walentynkowego (a raczej w konwencji White Day, który jest swoistym odpowiednikiem naszego święta zakochanych w Japonii). Nie rozwodząc się nad szczegółami, powtórzymy to, co pisaliśmy już poprzednio, jeszcze przed odwołaniem wydarzenia: w planach oczywiście masa atrakcji tematycznych, konkurs cosplay oraz standardowe atrakcje salowe jak DDR czy UltraStar. Co ciekawe, w programie znalazło się sporo miejsca dla LARP-ów, co na imprezach mangowych nie zdarza się często. Ceny wejściówek wahają się od 20 do 50 zł. Ponadto organizatorzy obiecują słodki poczęstunek dla każdego uczestnika.

Logo konwentu mangi i anime w Rybniku Aicon 2019

Warszawskie Targi Fantastyki to niezwykłe wydarzenie zrzeszające wystawców i żądnych ciekawych zakupów uczestników, polujących na okazje wśród stoisk silnie powiązanych z tematem fantastyki. Jednak nie samymi zakupami ten konwent stoi, ponieważ w planach są także testy gier planszowych czy odwiedziny znanych pisarzy polskiej fantastyki, wśród których znajdą się:

  • Bartek Biedrzycki
  • Ewa Białołęcka
  • Michał Cholewa
  • Michał Gołkowski
  • Jarosław Grzędowicz
  • I inni...

Cena wejściówki to w dużym uproszczeniu „co łaska”, czyli sami decydujemy o wysokości naszego wsparcia dla organizatorów imprezy.

Warszawskie Targi Fantastyki edycja Wiosenna

To już kolejna, 42. edycja Łódzkiego Portu Gier, czyli imprezy praktycznie w całości poświęconej grom planszowym, karcianym i podobnym. I będzie to aż 600 tytułów, w które będziemy mogli zagrać ze znajomymi (oraz tajemniczymi nieznajomymi) i spróbować swoich sił w turniejach. Cena za wstęp to całe 0 zł.

42 edycja Łódzkiego portu Gier