Po niecałym tygodniu od zerwania przez nas patronatu medialnego, oszczerstwach ze strony organizacji oraz kolejnych nieprawdziwych informacjach o szansach na pojawienie się aktorów z serialu Lucifer, organizacja konwentu LuciCon postanowiła przenieść wydarzenie na przyszły rok oraz zmienić jego nazwę. Nowe wydarzenie odbędzie się 9 czerwca 2018 roku w Warszawskim teatrze Palladium i będzie się nazywało EnferCon.

Ponadto, 1 lipca organizowane jest mniejsze wydarzenie z atrakcjami, które miały się odbyć podczas LuciConu, tj. panele dyskusyjne i konkursy. Szczegóły na razie nie są znane. Event odbędzie się w zespole Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego, pod adresem: Warszawa ul. Objazdowa 3 i kosztować będzie 20 złotych. 

Organizacja dodatkowo zapewnia, że Osiric Chau za rok pojawi się na EnferConie. Pełne oświadczenie znajdziecie poniżej:

Ostatnie cztery miesiące to dla nas wiele godzin naprawdę ciężkiej pracy. Robiliśmy co mogliśmy, aby wydarzenie miało jak najlepsze atrakcje i aby rozmawiać z jak największą ilością aktorów. Ostatecznie jednak musieliśmy podjąć tę niełatwą dla nas decyzję, którą uzasadniamy w poniższym oświadczeniu.
Walczyliśmy do końca, jednak ostatecznie mieliśmy związane ręce i nie mogliśmy zrobić już nic, aby wydarzenie odbyło się w formie, na której najbardziej nam zależało - nie znalazł się sponsor, który trwale by nam zaufał i chociaż częściowo sfinansował przyjazd aktorów do Polski. Budżet, który do tej pory uzbieraliśmy z biletów, jest zbyt niski, aby pokryć koszty przylotu m.in Osrica Chau, którego bardzo za całą sytuację przepraszamy i dziękujemy za to, co próbował zrobić dla tego wydarzenia. Nasz budżet własny również nie jest wystarczający, aby pokryć te koszty. Dodatkowo, zaistniała ostatnio sytuacja z Konwentami Południowymi, przeważyła szalę i nie byliśmy w stanie już tego udźwignąć.
W związku z powyższym, z bólem serca, musimy Was poinformować, iż w tym roku jesteśmy zmuszeni do rezygnacji przyjazdu aktorów na nasze wydarzenie, a także do odwołania konwentu LuciCon.
Jednocześnie informujemy również, że zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapewnieniami, wydarzenie odbędzie się, jednak za rok, pod nazwą EnferCon. Natomiast co do roku obecnego - 1 lipca odbędzie się inne wydarzenie zorganizowane przez część naszych organizatorów. Co prawda nie będzie aktorów, stref autografów i zdjęć, jednak będą inne zapowiedziane przez nas atrakcje - nasze panele dyskusyjne, liczne konkursy i zabawy. Przez cały dzień będzie także działało karaoke. Jako, że będzie to też inne wydarzenie niż planowaliśmy, zmieniamy również nazwę na prostszą: I Ogólnopolski zlot fanów "Supernatural" oraz "Lucifer".
Zlot odbędzie się w Zespole Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego, pod adres Warszawa ul. Objazdowa 3.
W kwestii biletów - cena wejściówki maleje do 20zł. W ciągu 6 dni roboczych wszystkim osobom, które kupiły bilet, zwrócimy pełną kwotę. Bilety na zlot będą dostępne tylko w dniu wydarzenia. Dodatkowo osoby, które kupiły bilet w tym roku w roku przyszłym będą mogły kupić bilet tydzień wcześniej ze zniżką 50%.
Z tego miejsca, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy w nas wierzyli - największe podziękowania kierujemy w stronę ekip naEKRANIE.pl, Supernatural.com.pl oraz GeekKultura.
Dziękujemy również pozostałym partnerom i patronom wydarzenia: Hotel Gromada, Patchwork Hostel Warsaw, Hotel MDM, eMKa Hostel, Kreator Koszulek, Informator Konwentowy, Raport Obieżyświata.
Dziękujemy przede wszystkim Osricowi Chau za chęć przybycia na nasze wydarzenie i promocję eventu w social mediach. Najmocniej przepraszamy Osrica za całą zaistniałą sytuację.
Na koniec dziękujemy również agentom oraz managerom aktorów, z którymi rozmawialiśmy.
Dziękujemy wszystkim!
Informujemy również, iż rozpoczęliśmy rozmowy odnośnie przesuniętego konwentu, który zrobimy na spokojniej, z doświadczeniem, które zdobyliśmy do tej pory i które na pewno bardzo nam pomoże. Będzie można nas znaleźć pod tym fanpagem: https://www.facebook.com/enfercon/ - Wstępny termin to 9 czerwca 2018 r. Lokalizacja to Teatr Palladium. Również oferta z Osriciem została przełożona na rok przyszły, a więc zmienia się jedynie termin, a także ilość gości, których będziemy sukcesywnie ogłaszać. Mamy nadzieję, że wtedy zobaczymy się w większym gronie, a wydarzenie będzie cieszyć się większym zainteresowaniem.
Z poważaniem,
organizatorzy konwentu LuciCon Polska 2017