Sponsorowane:Konwent RyuCon 2023 - długi baner pionowy

Sponsorowane:Konwent RyuCon 2023 - długi baner

Znamy już program Funconu 2022! Organizatorzy zadbali o masę różnorodnych atrakcji, a sam konwent podzielony jest na kilka bloków tematycznych.

Mamy więc Blok Kultury Japońskiej Hikari, gdzie zaplanowane są prelekcje o cosplayu i vocaloidach, nauka Hiragany i Katakany, dyskusje o anime i konkurs wiedzy o Japończykach. W sobotni wieczór można obejrzeć pokaz holograficzny postaci z Genshin Impact!

Sekcja Jaworze GRA! to oczywiście planszówki, gdzie swoją prapremierę będzie mieć karcianka Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon! Można wpaść na warsztaty malowania figurek, turnieje m.in. Neuroshimy Hex, Osadników z Catanu i Carcassone. Przez cały czas trwania konwentu do Waszej dyspozycji będzie też spora ilość gier planszowych i karcianych.

Blok komputerów i konsol oferuje wolny dostęp do gier konsolowych, kusi też wielobojem konsolowym, gdzie gracze mogą przetestować różne umiejętności i turniejem Football Galactica - czyli Fify 2022 z małym haczykiem ;) 

Blok gier RPG oferuje sesje prowadzone przez Mistrzów Gry w różnych systemach. Dla nowych graczy znajdą się prelekcje o tym jak stworzyć RPGową postać i jak zacząć grać, a dla słuchaczy - prelekcje o World of Warcraft, Elder Scrolls czy też o tym, jak to jest być średniowiecznym skrybą. W piątkową noc zaplanowana jest nocna sesja Warhammera!

Funcon zaprasza również na dość rozbudowany Blok Kultury Słowiańskiej, z pogadankami o rodzimych Bogach, kuchni dawnych Słowian i wiedźmach. O coraz większej popularności rodzimowierstwa i wpływie na literaturę opowie Joanna "Truposz" Trzaska, w sobotę odbędzie się też pokaz wczesnośredniowiecznego uzbrojenia!

Dla fanów Gwiezdnych Wojen przeznaczony jest Blok Star Wars - można dowiedzieć się czegoś o historii zakonu Jedi, obu stronach Mocy, pojawi się też dyskusja o Disneyu i pomysłach Georga Lucasa na sequele Gwiezdnych Wojen. Z piątku na sobotę organizatorzy zaplanowali nocny maraton High Ground. Fani mogą wziąć udział w konkursie wiedzy o uniwersum!

Jeśli już o konkursach i turniejach mówimy, Warhammer zasłużył na osobny blok - Pola gier bitewnych Hegemon Warzone, gdzie w sobotę i niedzielę prowadzone są turnieje w kategoriach Warhammer 40.000, Kill Team i Age of Sigmar.

Na FUNBlok warto wpaść by posłuchać o sztucznej inteligencji, kryptozoologii, artefaktach Indiany Jonesa czy kosmitach, wziąć udział w konkursie o antagonistach w kreskówkach Cartoon Network i zatańczyć na warsztatach tańców Balfolk.

Blok autorski, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce na spotkania z gośćmi Funconu - na konwent przyjadą Jacek Komuda i Michał Stonawski, Paweł Majka poprowadzi prelekcje o fantastyce i popkulturze, odbędzie się też spotkanie o współczesnym horrorze z McShackiem, Tomaszem Siwcem i Joanną Trzaską. W piątek pokaz serialu Diabeł Łańcucki prowadzony przez Macieja Jurewicza!

Dla najmłodszych uczestników festiwalu przeznaczony jest Blok dla Milusińskich, z kolorowankami i grami dla dzieci, a także dwie sesje RPG!

Warto również wspomnieć, że w sobotę tegoroczny Funcon połączony będzie z Fantastycznym Festynem! Pokaz karate, spektakl Teatru Japońskiego RAKUGO i capoeira, warto też wziąć udział w aukcji charytatywnej zorganizowanej dla chorego na zespół Canavana Kajetana Maciejowskiego. Pod wieczór koncerty zagrają zespoły Dvarga i Velesar. Po koncertach uczestnicy mogą zintegrować się przy konwentowych grillach.

Funcon 2022 zapowiada się więc dość intensywnie, atrakcji jest sporo - każdy uczestnik powinien znaleźć coś dla siebie! Do konwentu zostały już niecałe trzy tygodnie, czekamy z niecierpliwością!

Funcon 2022