Japońska kultura, cosplayerzy i azjatyckie jedzonko są już znakiem rozpoznawczym Festiwalu Hikari. Wiemy już, że tego lata w dniach 25-27 sierpnia odbędzie się V edycja wydarzenia, a z roku na rok przybywa uczestników. Mały budynek szkolny mógłby nie sprostać już oczekiwaniom uczestników, Hikari stanęło więc przed wyzwaniem znalezienia dobrej lokalizacji dla Festiwalu. 

Wydarzenie było do tej pory organizowane w Szkole Łejery w Poznaniu, jednak organizatorzy właśnie poinformowali o przenosinach imprezy do Collegium Da Vinci. Znajduje się ono przy ulicy generała Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu. Budynek jest przygotowany na przyjęcie dużej ilości uczestników, dostępne będą też sale programowe.

Ogromnym plusem nowego miejsca będzie na pewno Aula Artis, sala koncertowo-konferencyjna. To  miejsce związane z kulturą i biznesem może pomieścić nawet około 600 do 700 osób, na pewno więc nie braknie miejsca dla uczestników Festiwalu. W budynku na co dzień organizowane są nie tylko konferencje i koncerty – Aula Artis szczyci się również własnym programem wydarzeń artystycznych. Często gości spektakle i wydarzenia teatralne, między innymi Teatr Polonia Krystyny Jandy, czy Malta Festival Poznań.

Park Cytadela, znany już uczestnikom Hikari z poprzednich edycji, znajduje się tylko 10 minut piechotą od budynku Collegium Da Vinci. Dojazd również nie powinien sprawić nikomu większych problemów – z dworca Poznań Główny na Festiwal Hikari można się przespacerować (około 30 minut), bądź dojechać autobusem na przystanek Poznań Garbary lub Urząd Marszałkowski. W okolicy znajduje się również stacja PKP Poznań Garbary, a koło samej uczelni dostępny jest parking.

Hikari 2023