Pyrkon nadciąga wielkimi krokami, jednak czymże byłby on bez gier planszowych? Wie o tym dobrze Black Monk, który jak co roku nie przegapi okazji, by zaoferować jak najwięcej uczestnikom imprezy. Zajrzyjcie poniżej i sprawdźcie, co w tym roku przygotowało dla Was poznańskie wydawnictwo.

W tym roku Black Monk wiąże się z planszówkową stroną Festiwalu jeszcze silniej niż dotychczas - wydawnictwo zostało bowiem oficjalnym sponsorem Games Roomu na Pyrkonie. Ponadto, na tegoroczną listę Pyrkon Poleca trafiło kilka tytułów Black Monka - Rosyjska Ruletka: Mistrzostwa Świata, Munchkin Panic i Munchkin w różnych odsłonach tematycznych - Steampunk i Super.

W tym roku Black Monk da Wam także co najmniej kilka naprawdę dobrych powodów do odwiedzenia ich stoiska. Czy nazwiska John Kovalic, Ralph Horsley i Wayne Raynolds coś Wam mówią? Powinny - cała trójka to rysownicy ściśle związani z grami. Pierwszy znany jest przede wszystkim z prac przy serii Munchkin, dzieła dwóch kolejnych zdobią między innymi takie tytuły jak Magic: The Gathering czy Dungeons and Dragons. Pyrkon nie będzie jedynie okazją do zdobycia ich autografów czy rysunków - dzięki Black Monkowi będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z Johnem Kovalicem i w prowadzonych przez niego warsztatach.

Ponadto na stoisku będziecie mieli okazję zobaczyć i zagrać w kilka najnowszych tytułów wydawnictwa. Zagrajcie w Munchkina Panica i przekonajcie się, jak działają klimat, humor i podłość tej kultowej karcianki, kiedy wrzucić ją w nowe ramy mechaniczne, dodać planszę i zmusić graczy do kooperacji! Pyrkon to również impreza, na której od wielu lat gracze walczą o tytuł Mistrza Polski w Munchkina. W tej materii nic się nie zmieniło i także tym razem nie zabraknie turniejów dla zaawansowanych oraz początkujących. Oprócz tego wydawnictwo zaplanowało jeszcze turnieje w VuDu i Rosyjską Ruletkę.

Black Monka na Pyrkonie znajdziecie wszędzie tam, gdzie dobre gry! W hali wystawców, na liście Pyrkon Poleca i w Games Roomie, którego jest sponsorem.

Black Monk