Czterdzieste wydanie Poniedziałkowego Flasha Konwentowego to dość konkretna liczba, dlatego dzisiaj konkretnie przedstawimy Wam trzy propozycje na pierwszy weekend drugiej połowy sierpnia. A będą to: Kreskon, Gakkon 4 oraz Zombie LARP 6.

Tomaszów Lubelski w najbliższy weekend będzie gościć u siebie Kreskon, który po dwuletniej przerwie powraca by znowu uraczyć Was szeroką gamą fantastycznych atrakcji. I nie tylko tych fantastycznych, bo w programie znalazły się także takie punkty, jak konferencje historyczne, panele dyskusyjne, wiedzówki i warsztaty. Dowiecie się też czegoś o przestępcach z czasów II RP, nauczycie się tworzyć gry, a na deser obejrzycie bogaty w różnorodność konkurs strojów. To jednak nie wszystko, bowiem Kreskon będzie ponadto areną zmagań  Tomaszowskich Mistrzostw Gier bez Prądu, w czasie których najlepsi gracze staną do walki w klasykach pokroju Jungle Speed, Catan, a nawet Chińczyka. Przekonajcie się sami, ile do zaoferowania ma Kreskon i wpadnijcie do Gimnazjum nr 1 przy ul. Kopernika 4.

Kreskon

Odwiedzający Łódź powinni z kolei przygotować się na pełną wrażeń noc w kasynie, znaną szerzej jako Gakkon 4. Czasu coraz mniej, a planowany wielki skok na skarbiec spędza sen z powiek organizatorów. Wy jednak możecie zapewnić sobie alibi dzięki uczestnictwu w jednym (lub kilku) z punktów programu, dzięki czemu być może uda wam się odsunąć od siebie podejrzenia. Do wyboru macie warsztaty i konkursy plastyczne, ucieczkę do piwnicy i udział w larpach, zaszycie się wśród widzów Wielkiego Turnieju Makao, czy choćby wtopienie się w fanów podczas koncertów. Zawsze pozostaje też opcja obejrzenia konkursu cosplay lub zmiana wyglądu na warsztatach z tworzenia strojów. A jeżeli preferujecie bardziej stacjonarny tryb działania, proponujemy Bar pod Palmą, Blackjacka lub relaksującą grę w ruletkę. Kasyno czynne będzie przez cały weekend w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 przy ul. P. Czajkowskiego 14.

Gakkon 4

Terenowy LARP z elementami ASG? Taka wybuchowa mieszanka pojawi się na tegorocznym Zombie LARP, który już po raz szósty przeniesie uczestników w świat opanowany przez żywe trupy. Oczywiście strzelanie do amatorów mózgów to nie jedyna atrakcja, na jaką natkniecie się odwiedzając w ten weekend Miękinię w Małopolsce. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na profesjonalny wstęp do fabuły i wytłumaczenie mechaniki gry. Obok gry głównej pojawi się również Jugger, turniej strzelecki, wiedzówki, a nawet turniej Munchkina (oczywiście edycji Zombie). Jeżeli zatem żywe trupy to Wasz konik, obierzcie kurs na Małopolskę.

Zombie LARP 6