Pełna setka i ćwierć następnej. Właśnie tyle Poniedziałkowych Flashy Konwentowych dla Was napisaliśmy. Oznacza to 125 tygodni, w których informowaliśmy o nadchodzących imprezach. Dla lepszego zrozumienia, jak wielka jest to liczba, przypomnimy, że rok ma 52 tygodnie, czyli to 2,5 roku bezustannego informowania i pisania o różnych konwentach!

A teraz do rzeczy. Co nas czeka w nadchodzący weekend?

Festiwal fantastyki Copernicon w Toruniu, Wielki Bal Cosplayowy w Łodzi, Mroźna Brama w Suwałkach oraz Planszówki w Spodku w Katowicach. Jeżeli nie wiecie jeszcze, gdzie się wybrać i czy warto, służymy pomocą!

Copernicon to najprawdopodobniej trzecia co do wielkości impreza fantastyczna w kraju. Sam teren wydarzenia, podzielony na pięć osobnych budynków, które nie są częścią jednej infrastruktury, to potężne przedsięwzięcie logistyczne. Dodatkowo wypada wspomnieć, że to konwent odbywający się od zaledwie dziewięciu lat, co wcale nie jest tak długim okresem jak na status trzeciej co do wielkości imprezy tego typu. Wśród gości znajdziemy znanych pisarzy, aktywistów i pracowników wydawnictw mangowych, osoby aktywne w grach i e-sporcie czy nawet aktorów telewizyjnych i głosowych! Sam program to potężna dawka atrakcji w blisko 80 salach/miejscówkach,  w których odbywać się będą sesje RPG, LARP-y, prelekcje, warsztaty, konkursy, pokazy, turnieje i cała masa innych. Dodatkowo dla każdego powinno znaleźć się coś ciekawego w jednym z wielu bloków, od azjatyckiego i fantastyki, przez gier i e-sportu aż po popkulturę i wszelakie rozrywki stałe jak planszówki i gry elektroniczne. To wszystko możecie zobaczyć w Toruniu, płacąc 30-80 zł, w zależności od wyboru dnia lub pakietu dni.

Festiwal fantastyki Copernicon

Wielki Bal Cosplayowy to wydarzenie dosyć elitarne i w zasadzie zamknięte. Kilkadziesiąt par przebranych w balowe wersje strojów postaci znanych z bajek, animacji, gier, filmów czy książek. Tańce, błyskające flesze, kamerzyści przemykający wokół bawiących się par. Ale to nie wszystko. Ważna jest historia, jaka kryje się za zebraniem tych osób, oraz wybory króla i królowej Balu. Nawet jeżeli nie jesteście uczestnikami, warto później przejrzeć materiały z imprezy, bo jest to event niezapomniany i niepowtarzalny.

Wielki Bal Cosplayowy

Na dalekiej północy stoi Mroźna Brama – miejsce, które przeniesie Was do fantastycznych światów, o których więcej dowiecie się podczas prelekcji i warsztatów. A jeżeli chcecie w nie wsiąknąć jeszcze bardziej, czekają na Was sesje RPG i LARP-y. W programie atrakcje odbywające się jedynie w dwóch salach, fantastycznej i mangowej, ale jest to raczej event lokalny, więc nic w tym dziwnego. Niemniej impreza trwa dwa dni i zapłacicie za nią jedynie 2 zł.

Konwent mangi i anime oraz fantastyki Mroźna Brama

Planszówki w Spodku, jak sama nazwa wskazuje, jest to konwent gier planszowych w niesamowitej lokalizacji – katowickim Spodku. To już druga edycja ambitnego przedsięwzięcia organizowanego przez lokal gastronomiczno-rozrywkowy Ludiversum i wygląda na to, że forma przyjęła się całkiem dobrze. Ceny wejściówek wahają się od 5 do 20 zł w zależności od opcji (z ulgą lub pełna) oraz wybranego dnia.

Planszówki w Spodku

Podobne artykuły