Przedostatni poniedziałek stycznia trwa w najlepsze,  pora zatem sprawdzić najbliższe dni. A co dzieje się w tym tygodniu? Tego dowiecie się z naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego.

A mamy tu Brodnicon, czyli konwent dla wszystkich miłośników fantastyki i nie tylko.

Odbywający się w Brodnicy, malowniczej miejscowości położonej na Pojezierzu Brodnickim, jest pierwszym tego typu wydarzeniem w okolicy. Fakt, iż jest to pierwsza edycja, wcale jednak nie przeszkodził Brodniconowi w zgromadzeniu ponad 100 godzin różnorodnych atrakcji. A co znalazło się w planie? Dość bogata mieszanka spotkań autorskich, prelekcji i innych fantastycznych rzeczy, które połączone zostały ze światem nauki. Obok gier i literatury znajdziecie zatem tematy z zakresu historii, czy choćby socjologii. Nieważne więc, jak poważnie podchodzicie do swoich pasji, na Brodniconie na pewno znajdziecie coś, co przykuje Waszą uwagę. A jakby tego było mało, wejście na konwent jest teraz darmowe. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was w najbliższy weekend do Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Matejki 5.

Podobne wydarzenie czeka Was także w Rudzie Śląskiej, a będzie to Druga Ruda Mithrilu.

Największy konwent fantastyki na Górnym Śląsku, gdzie razem z dzielnymi krasnoludzkimi górnikami odkryjecie tajemnice kopalnianych korytarzy, a nawet wykopiecie kilka własnych bryłek rudy mithrilu. Gdyby jednak to Wam nie wystarczyło, Wasi brodaci gospodarze dostarczą rozrywek w postaci paneli o różnych gałęziach fantastyki, wykładów prowadzonych przez zaproszonych gości, a nawet konkursu cosplay. Możecie liczyć także na sesje RPG, przejść się wśród stoisk wystawców lub odetchnąć przy partyjce Waszej ulubionej gry w games-roomie. Wszystko to i wiele więcej czekać na Was będzie w najbliższą sobotę i niedzielę. Wejście do Kopalni natomiast znajdować się będzie w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty przy ul. Piotra Niedurnego 69.

 

Dla fanów planszówek mamy z kolei Gdańsk i PlanszoGranie Wysokich Lotów 2.

Druga edycja wydarzenia organizowanego przez Gdańskie Stowarzyszenie Fantastyki Alkor i Fundację RC , na którym już w najbliższą sobotę będziecie mieli okazję zagrać w tytuły nieco wyższego poziomu. Nie martwcie się jednak, bo na miejscu możecie liczyć na wsparcie doświadczonych instruktorów, którzy pomogą Wam zapoznać się z zasadami i mechaniką danego tytułu. Nie jest to zatem impreza wyłącznie dla weteranów planszówkowych. Każdy chętny jest mile widziany. Zabawa trwa od godziny 15 do 20, w budynku Fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 5.