Dzień dobry, to poniedziałek. A skoro poniedziałek, to czas sprawdzić, co przyniesie ten nowy tydzień w kwestii konwentów. Miłość już była, a co następne? Zajrzyjcie do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego.

W obecnej stolicy najbliższy weekend upłynie pod znakiem ósmej edycji konwentu zjAva. Po raz pierwszy wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki Avangarda potrwa nie przez dwa, ale aż trzy dni. Co się z tym wiąże? Jeszcze więcej zabawy dla wszystkich miłośników gier wszelakich. Będą larpy, gry karciane, gry RPG, planszówki. Do wyboru, do koloru. Nie tylko zaprawieni w bojach wyjadacze będą mogli się tu dobrze bawić, a to dzięki zespołowi wolontariuszy, którzy szybko pomogą Wam zaznajomić się z zasadami danego tytułu, nowego lub starego. Dzięki temu przed swoją pierwszą sesją nie będziecie musieli spędzić większości czasu wertując podręcznik (brzmi znajomo, prawda?). A czymże byłaby gra bez odrobiny rywalizacji? Zapewnią ją Wam konkursy i turnieje z ciekawymi nagrodami. Z kolei dla chcących dowiedzieć się czegoś więcej o tym, w co grają, przygotowano specjalne prelekcje i pokazy. Wszystko czekać na Was będzie już od najbliższego piątku, w warszawskim Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II przy ulicy Deotymy 25/33.


Z kolei w pierwszej stolicy Polski w najbliższy weekend będzie mogli odwiedzić ósmą odsłonę Fantasmagorii. Konwent ten jest owocem pracy założonego w 2012 roku Klubu Fantastyki Fantasmagoria, który z każdą odsłoną zyskuje coraz większe zainteresowanie. Głównym tematem jest oczywiście fantastyka, ale na wydarzeniu nie zabraknie także atrakcji dla fanów mangi i anime. Z prelekcji dowiecie się choćby, skąd się bierze zło, czy trzeba być programistą aby stworzyć grę, a dodatkowo poznacie elementy słowiańskiej mitologii w polskiej literaturze historycznej. Będą wiedzówki, np. o retro kreskówkach, konkursy i turnieje z nagrodami. W sali warsztatowej z kolei poznacie np. podstawy tworzenia własnego cosplayu, a także od czego zacząć przygotowując własnego larpa. Sesje larp i RPG też oczywiście się odbędą. To wszystko i jeszcze więcej pojawi się w gnieźnieńskim Miejskim Ośrodku Kultury, przy ul. Łubieńskiego 11.