Trzeci tydzień września obfituje w wiele wydarzeń. Na kartach standardowego kalendarza można znaleźć cztery święta kościelne, we własnym kalendarzu zaznaczyłam już grubym, czerwonym markerem datę swoich urodzin, a w konwentowym kalendarzu KP uwagę zwraca pięć wydarzeń, które wkrótce odbędą się w kilku miejscach w Polsce.

 

Pierwszy na naszej liście, zamalowany kolorem jaskrawożółtym, jest 29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Odbywający się w dniach 14 - 16.09.2018 festiwal, kolejny rok z rzędu gromadzi twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. Ceny biletów od 15 do 28 zł. 

logo mfgik 2018

W królewskim złocie i błękicie na naszym kalendarzu gości Copernicon 2018. Ten toruński konwent fantastyki, którego pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku, powraca w kolejnej, równie fantastycznej edycji. Od wystawców, przez cosplay, aż po spektakularne Fire Show, 14 - 16.09.2018 będą dniami pełnymi atrakcji dla wszystkich, którzy postanowią udać się na wycieczkę do Torunia. Ceny biletów - od 40 do 80 zł. 

logo copernicon 2018

Trzecią imprezą odbywającą się w ten sam weekend są Zamojskie Spotkania z Fantastyką 16, goszczące w naszym kalendarium w pasujących do ich baneru barwach. Wydarzenie to wyróżnia się spośród innych niską ceną wstępu i wyczuwalną, niesamowitą energią organizatorów. Fantastyka, manga, anime, planszówki, komiksy, LARP oraz RPG wymieszają się w Zamościu już w dniach 14 - 16.09.2018, tworząc niepowtarzalny koktajl atrakcji i przeżyć. Ceny biletów od 5 do 20 zł. Możliwa zniżka 50% za okazaniem dowodu, iż uczestnik przejechał drogę ponad 150 km, specjalnie po to, by dotrzeć na konwent.

logo zszf 15

Jak się bawić, to się bawić, powiedział kiedyś ktoś mądry i wielki. A gdzie się bawić, jak nie na Wielkim Balu Cosplayowym 2018, gdzie suknie, cekiny i wysokie obcasy są na porządku dziennym? Już 15.09.2018 odbędzie się najbardziej eleganckie spotkanie cosplayerów w Polsce. Od garniturów i sukien ślubnych, aż po koktajlówki i peleryny. Na salonach Domu Towarzystwa Kredytowego będzie można zobaczyć pokaz mody godny Schodów Hiszpańskich i kryształowych żyrandoli. 

logo wbk 2018

Ostatnim wydarzeniem odbywającym się w tym tygodniu jest Mroźna Brama 2018. Przenosimy się więc do Suwałk, gdzie w dniach 15 - 16.09.2018 uczestniczyć będzie można w konwencie, który jest gustownym misz-maszem wszystkiego co w konwentach dobre - turnieje, gamesroom, prelekcje, wystawy, animacje - wszystko to będzie dla Was dostępne w czasie Mroźniej Bramy. Plan atrakcji jest już dostępny tutaj. Cena wstępu - 2 zł. 

logo mrozna brama