Ledwie zakończył się Pyrkon 2024, a już znamy datę kolejnej edycji oraz mamy informacje na temat pierwszych gości przyszłorocznego festiwalu. To jednak nie wszystko, ponieważ rozpoczęła się przedsprzedaż biletów Early Birds... z której już nie skorzystacie. Ale po kolei.

Kiedy Pyrkon 2025?

Najważniejszym niusem będzie tu data przyszłorocznego Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2025. Zobaczymy się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich już 13-15 czerwca, czyli w zasadzie niemal identycznie jak w tym roku. Szykujcie więc rezerwacje hoteli, póki jeszcze nie kosztują więcej niż wynajęcie mieszkania na miesiąc i zaopatrzcie się w bilety.

Przedsprzedaż Early Birds – cena, bonusy i dostępność biletów

Ci z Was, którzy obserwują Pyrkonowe media, byli wystarczająco szybcy i nie przestraszyli się podwyżki cenowej, mogli zakupić bilety w przedsprzedaży, tzw. Early Birds. Zapewniały one aż 4 tokeny na atrakcje i oczywiście wstęp na wszystkie trzy dni imprezy. To wszystko w cenie 269 zł (286 zł z opłatą serwisową, ale ta miała wejść w życie dopiero po tygodniu, a więc nie należy jej brać pod uwagę). Cała pula tych biletów sprzedała się w mniej niż dobę.

Pierwsi zapowiedziani goście Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2025

Żeby jednak zachęcić do wcześniejszego zakupu, oprócz zwiększonej liczby tokenów i niższej ceny – bo ta jeszcze wzrośnie – zapowiedziano pierwszych gości. Będą to:

  1. Patricia Briggs – amerykańska autorka znanej i uznanej serii książek o Mercy Thompson. Ponadto ma ona na swoim koncie dwie inne, krótsze serie – „Alfa i Omega” oraz „Sianim”. Możemy przeczytać też jej książki i opowiadania opublikowane w wielu antologiach i wydaniach.
  2. Łydka Grubasa – zespół znany choćby ze swojego kawałka „Rapapara”, działający na polskiej scenie muzycznej od 2002 roku. W repertuarze znajdziemy utwory w gatunkach mieszaniny rocka, rocka alternatywnego, heavy metalu i folku.
  3. Mark Sheppard – brytyjski aktor, którego mogliśmy zobaczyć w wielu popularnych serialach telewizyjnych takich jak „Supernatural”, „Battlestar Galactica” czy choćby „MacGyver”.

 To jak, widzimy się na Pyrkonie w przyszłym roku?

Baner festiwalu fantastyki Pyrkon 2025