Organizatorzy Śląskich Dni Fantastyki poinformowali, w jakiej konwencji odbędzie się tegoroczna edycja wydarzenia i zdecydowanie jest na co czekać!

Za sprawą niewyjaśnionych trzęsień ziemi po wielu, wielu latach otwarły się szczeliny oraz magiczne portale do Podziemnego Królestwa. Ludzie z powierzchni będą mogli spotkać dawno zapomniane rasy, które to milenia temu szukały azylu właśnie w tych niedostępnych pieczarach.

W tym roku gości będą wypatrywać mieszkańcy podziemi wraz z niejakim Wujem Trollem na czele. To właśnie on zarządza nie tylko „Trollim Szynkiem”, ale i całym Podziemnym Królestwem. Wuj Troll nakazał swym poddanym, aby każdego bez wyjątku ugościć jak swego. W „Trollim Szynku” będzie można odetchnąć i posłuchać epickich historii, opowiadanych przez samego właściciela przybytku.

Podziemne stwory przygotowały pod nadzorem swojego władcy ogrom zagadek i zadań. Każdego, kto podoła niezwykłym wyzwaniom, czeka uznanie Wuja Trolla, który sowicie wynagrodzi zwycięskich śmiałków. O tym, kto sprosta niebywałym testom oraz komu uda się odkryć tajemnicze sekrety mrocznych pieczar, dowiemy się podczas gry konwentowej, zaplanowanej na tegoroczną edycję imprezy.

Wszyscy zainteresowani udziałem w tym unikalnym festiwalu mogą nabyć wejściówki tutaj.

Twórcy konwentu przygotowali również formularz do zgłoszenia atrakcji, który znajdziecie tutaj.

Baner konwentu Śląskie Dni Fantastyki 2023