Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być osobą niewidzącą? Jak zrobić zakupy, ugotować obiad, czy iść na spacer? Osoby niewidzące i słabowidzące walczą z takim wyzwaniem codziennie! Na tegorocznym Pyrkonie będziecie mieli szansę poznać ich świat, świat który odbiera się wszystkimi zmysłami... z wyjątkiem wzroku!

Poznański konwent w tym roku będzie gościł projekt „Niewidzialna ulica“. Ta grupa ludzi z dysfunkcją wzroku prowadzi w Poznaniu wyjątkową wystawę, na której każdy może się przekonać, jak to jest, nie widzieć. Grupy odwiedzających są oprowadzane przez niewidomych przewodników w całkowitej ciemności.

Na Pyrkonie będziecie mogli odwiedzić ich interaktywną wystawę „Przystanek w ciemności”. To świetna okazja, by przekonać się, jak bardzo na co dzień polegamy na naszych oczach, i jak ciekawy jest świat odbierany zmysłem słuchu, dotyku czy zapachu. Wisienką na torcie będzie spektakl „Dzięcioł polinezyjski”, wykonywany przez aktorów z dysfunkcją wzroku w całkowitych ciemnościach.

Spektakl i wystawa „Niewidzialnej Ulicy” wywołują ogromne emocje u odwiedzających, nic więc dziwnego, że zbierają fantastyczne opinie. Warto więc odwiedzić ich wystawę na Pyrkonie i otworzyć oczy na to, co niewidzialne!

Pyrkon 2024 - baner